Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Список культурної спадщини ЮНЕСКО поповнився узбецьким і таджицьким пловом

Відтепер список налічує 366 елементів.

Узбецький плов і таджицька страва "оші-палав" увійшли в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Таке рішення ухвалив Комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини на засіданні в Ефіопії, повідомляє прес-служба організації.

В рішенні ЮНЕСКО йдеться, що традиція приготування узбецького плову зберігається в сім'ях, передається від майстра до учня. Ця традиція сприяє зміцненню соціальних зв'язків і солідарності і є частиною культурної самобутності громади.

Плов – це традиційна срава з рису, м'яса, спецій і овочів, в Узбекистані його їдять і під час щоденних прийомів їжі, і по святах, а також в особливих випадках — для поминання покійних і на допомогу знедоленим.

"Оші-палав" - таджицький плов – в Таджикистані називають "королем страв", існує до 200 варіантів приготування цієї страви. Його приготування і вживання об'єднують людей з різних громад та верств суспільства.

Крім плову, до списку культурної спадщини ЮНЕСКО увійшли: румунське і молдавське ремесло виготовлення килимів, турецьке мистецтво "чіні" розписної фаянсової та керамічної плитки, свято виноробства в швейцарському Веве, вистава Страстей Христових у Шкоф'я-Лока (Словенія), ляльковий театр у Словаччині та Чехії, звичаї, пов'язані з в'єтнамськими віруваннями у богинь-матерів трьох світів, карнавал в Ель-Кальяо (Венесуела), народні співи мовою бходжпурі на Маврикії і Міжнародний фестиваль культури та рибної ловлі в Аргунгу (Нігерія).

Наразі Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО нараховує 366 елементів.

Нагадаємо, раніше ЮНЕСКО включила українські козацькі пісні до переліку нематеріальної культурної спадщини, яка терміново потребує захисту. Під опіку хочуть взяти три колективи: "Криницю", "Богуславочку" та "Першоцвіт" з Дніпропетровщини. З вуст в уста вони передають унікальні пісні про козацькі походи і будні, але через похилий вік виконавців і відсутність наставників традиція може перерватися, застерігають в ЮНЕСКО.

Відео ЮНЕСКО охоронятиме самобутні українські пісні з манерою виконання бабусь з Дніпропетровщини

Залиште свій коментар

Вибір редакції