США підривають свиней на своїх випробуваннях

Проти випробувань ефективності бронежилетів на свинях виступили захисники тварин.

Американські військові підривають свиней, одягнених в бронежилети, аби перевірити, наскільки ефективний подібний захист при підриві бронемашини з солдатами на придорожній бомбі.

Новина про подібні досліди викликала обурення серед захисників тварин, однак представники міністерства оборони США стоять на своєму: якщо це допомагає врятувати життя солдатів, свиней потрібно підривати.

Управління наукових досліджень Пентагону (DARPA) минулого року провело більше 200 вибухів, дію яких випробовували на свинях та щурах. Цього року планується продовжити випробування.

Як повідомляється, свиней одягають в броню та поміщають в умови, що імітують обстановку всередині армійського джипа "Хаммер".

Мета дослідів – зрозуміти, чи не шкодить в таких умовах бронежилет військовослужбовцю. Є версія, що бронежилет, відводячи удар від тулуба, спрямовує його в голову, що набагато небезпечніше.

За отриманими даними, свині, підірвані без броні, в середньому живуть після цього від 24 до 48 годин. "Броньовані" тварини відбуваються легше.

Дослідники дійшли висновку, що теорія про небезпеку броні та більший ризик отримати поранення в голову при носінні бронежилета не відповідає дійсності.

"Якщо використання піддослідних тварин в наших дослідженнях дозволить нам рятувати життя та запобігати пораненням наших солдатів, то ми впевнені, що маємо на це право", - зазначає Джен Уокер, прес-секретар DARPA.

Використовувати саме свиней необхідно, оскільки їх фізіологія куди ближче до фізіології людини, аніж у щурів, відзначає полковник Джеффрі Лінг, що займається програмою з підриву тварин.

"Головне, що всі наші дії в рамках цієї програми спрямовані на захист солдата", - зазначає Майкл Леггьєрі, що досліджує дію вибухів.

До початку 1990-х років в США живих свиней використовували в ході краш-тестів, перевіряючи автомобілі на безпеку. Кінець цій практиці був положений завдяки кампанії протесту, яку провела організація "Люди за етичне поводження з тваринами".

За даними цієї організації, в результаті дослідів, що проводяться Пентагоном, в цілому були вбиті чи покалічені 320 тис. тварин.

Як відзначають захисники тварин, в цей перелік не включені тварини, яких піддавали випробуванням підрядники міністерства оборони – неурядові лабораторії.

Читайте також:

Астронавти NASA втретє не виправили своїх помилок

Уряд США звинуватив Пентагон у розтраті бюджету ПРО

Американці випробували ПРО на Гавайях

Українські експерти знайшли діру в протиракетній обороні Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: