Стратегія везіння: професорка Стенфорда розповіла, що потрібно робити, щоб вам щастило

Дата публікації
Перегляди
2288
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стратегія везіння: професорка Стенфорда розповіла, що потрібно робити, щоб вам щастило

Фото: ТСН.ua

Докторка наук, неврологиня Стенфордської школи медицини Тіна Силіг закликає шукати погані ідеї, які можуть привести вас до щастя.

Тіна Силіг читає курс по підприємництву та інноваціям в Стенфордському університеті. Вона 20 років вивчала питання, чому одні люди виявляються більш вдалим від інших.

Про свої висновки вона розповіла виданню Inc.

У виступі на TED Тіна Силіг порівняла удачу з вітром. "Іноді буває легкий вітерець, а іноді ураган. Але ви ніколи не знаєте, коли і звідки він подме, - каже професорка, - Тож моя порада: будуйте своє вітрило. Поступово ви краще підготуєтесь до того, щоб ловити талан, коли він пролітає поруч".

Силіг вчить студентів підходити до ризиків стратегічно, щоб відкрити для себе нові можливості. Ці ризики можуть бути маленькими кроками, схожими на ті, що ми робили в дитинстві. Візьмемо велосипед: перехід від чотириколісного велосипеда до двоколісного вимагає ризику, дискомфорту і декількох спроб.

Професорка пропонує учням виконати вправу по вимірюванню ризику. Студенти оцінюють рівень свого комфорту з такими видами ризику:

  • інтелектуальний
  • фізичний
  • фінансові
  • емоційний
  • соціальне
  • політична
  • етичний

Учні порівнюють свої ризики і розуміють, що немає двох однакових. Силіг радить йти на ризик, який здається найменш зручним. Наприклад, якщо ви замкнуті і сором'язливі, ви можете кинути виклик собі і поговорити з кимось, кого не знаєте.

Будьте вдячні, навіть якщо вам відмовили

Вдячність може бути дуже корисна, навіть якщо ви розчаровані результатом. Висловлювати подяку, навіть коли це складно, - величезний крок, який багато хто не може зробити.

Знаходьте хороше в поганих ідеях

Силіг не вірить в хороші і погані ідеї. Вона пропонує дивитися на так звані погані ідеї через призму можливостей. Те, що в кінцевому підсумку виявиться хорошою, працездатною ідеєю, може ніколи не прийти в голову в одну мить. Це схоже на удачу. І удача, і хороші ідеї багатовимірні і багатошарові.

"Ми не знаємо про всі фактори, які вступили в гру, щоб людям пощастило, - каже Силіг, - Те ж саме з успішними компаніями та ідеями на мільйон доларів. Ймовірно, на їх шляху було багато поганих ідей, які перевернули їхнє життя".

Нагадуємо, що у США науковці дослідили, які роки в шлюбі є найщасливішими.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2288
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація