Страва з іменем: куртуазний десерт праліне графа Дю Плессі-Прален
Горіхи в цукрі були "фірмовим" презентом для дам від куртуазного графа.

Історія праліне почалася в далекому XVII столітті. Приготував частування кухар Клеман Лассану (Clement Lassagne). А подавали десерт до столу французького посла в Бельгії Сезара де Шуазеля, графа Дю Плессі-Прален (на честь якого страва й отримала свою назву). Пізніше технологія приготування зазнала змін. Тертий мигдаль змішували з кристалізованим медом і шоколадними краплями, та покривали карамеллю.
Сьогодні праліне відоме не як окремий десерт, а як начинка для солодощів, насамперед, цукерок. До слова, сам "батько" праліне, Клеман Лассану, відкрив кондитерську "Будинок праліне" (Maison du Praslin). Тож у програші не залишився.
На початку XX століття відбулася "реінкарнація" праліне: син бельгійського аптекаря Джона Нойхауз, завдяки якому в Європі з'явилися шоколадні цукерки, додумався, чим їх заповнювати. Він виготовив порожнистий корпус-скляночку з шоколаду і залив його пастою праліне. Дуже смачні цукерки-праліне в шоколадній оболонці миттєво стали неймовірно популярними. Шедевр Клемана Лассау віднайшов нове дихання
Горіхове праліне
Інгредієнти
600 г горіхів
400 г цукру
100 г води
Покроковий рецепт
Крок 1: у товстостінний сотейник всипаємо цукор і вливаємо воду. Ставимо суміш на вогонь. Поки сироп прогрівається, помішуємо його, щоб розчинення цукру тривало рівномірно. Після того, як сироп закипів, потрібно контролювати його температуру (потрібна температура — 116°).
Крок 2: всипаємо в ємність з сиропом обсмажені горіхи і починаємо перемішувати, не знімаючи ємність з вогню.
Крок 3: виливаємо горіхи в карамелі на якусь пласку жаростійку поверхню і даємо карамелі застигнути.
Крок 4: розламуємо пласт на частини і відправляємо горіхи в чашу блендера. Подрібнюємо масу до консистенцію пасти.