Суд заборонив ображати росіян словом "офігєть"

Свердовський суд визнав рекламу будівельної фірми "Офігєть! Від 61 тисячі рублів за кв. метр" непристойною та образливою.

Арбітражний суд Свердловської області Росії визнав рекламу зі словом "офігєть" образливою для росіян.

Своєю постановою суд підтвердив рішення обласного управління Федеральної антимонопольної служби (ФАС) про незаконність реклами будівельної фірми "Инвестторгстрой", в якій рекламувався новий житловий квартал в Єкатеринбургу під назвою "Зелений гай".

Текст реклами, яка викликала незадоволеність антимонопольників, був таким: "Офігєть! Від 61 тисячі рублів за кв. метр. Квартал Зелений Гай" і далі йшли контактні дані товариства.

Реклама поширювалася в ЗМІ на біг-бордах, і, за даними ФАС, викликала численні скарги громадян. Тому служба порушила справу і звернулася до фахівців з проханням провести експертизи на предмет того, чи є слово "офігєть" лайковим, непристойним чи образливим.

"За експертною думкою, сленгове слово "офігєть" було визнане образливим, таким, що створює непристойні і образливі образи, порівняння, вислови, і, отже, є неприпустимим для використання в рекламі", – наголошується в повідомленні ФАС.

Доцент кафедри стилістики російської мови факультету журналістики МГУ Володимир Славкін у коментарі журналістам погодився з рішенням суду.

"Слово "офігєть" є грубим, простонародним словом, яке не відповідає нормам сучасної російської літературної мови, і його вживання є порушенням закону про російську мову", – пояснив експерт.

До речі, ФАС також розмістила на своєму сайті анкету, в якій відвідувачам пропонувалося оцінити слово "офігєть". Тільки 44,53% вважають його використання неприпустимим, і лише 30,69% респондентів заявили, що ця реклама є образливою. Більшість (67,87%) сказали, що нічого образливого в ній немає.

Читайте також:

До 1 вересня в Росії узаконили середній рід "кофе"

Російські депутати вирішили боротися з "олбанським"

Верховну раду Криму перейменують на "Верховный совет"

Севастопольських школярів змушують вивчати російський тюремний жаргон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: