ТОП-10 найзухваліших втеч із в'язниці

Спритний трюк француза, що втік від правосуддя в Лондоні посів перше місце в списку найвидатніших втеч.

Зникнення з британської в'язниці щойно засудженого злочинця увійшло до анналів світової криміналістики. Лише через три дні втікач сам здався поліції, проте він вже потрапив в історію, а його вчинок очолив список найзухваліших втеч за останні півтисячі років.

Скотланд-Ярд заарештував засудженого палія, який вчинив зухвалу втечу з лондонської тюрми Пентонвілль. У перший же день свого тюремного терміну 39-річний уродженець Франції зачепився за днище фургона для перевезення ув’язнених, на якому його тільки встигли доставити у в'язницю, і благополучно сховався.

Джуліан Шаторд, позбувся тюремного ув'язнення аж на три дні, сам з'явився в поліцейський відділок в понеділок, 30 березня 2009 року. Співробітники пенітенціарного закладу признаються, що не відразу відмітили втечу кмітливого ув'язненого.

Лише за день до втечі, рішенням Королівського суду Снерсбрука (північно-східний район Лондона), Шаторд був засуджений до семи років в'язниці за два епізоди з підпалом, розповіли в поліції.

За даними розслідування, Шаторд був в числі засуджених, що 27 березня прибули до лондонської в'язниці. В той момент, коли засуджені в строєм покидали фургон, палієві вдалося сховатися позаду фургона. Також непомітно Шаторд прослизнув під вантажівку, яка вже в наступну хвилину вивезла його за межі в'язниці.

Зникнення "новачка" ніхто з тюремників не помітив. Тільки через сім годин, проглядаючи записи камер відеоспостереження, охоронці звернули увагу на дивну тінь під вантажівкою.

1597 рік: єзуїт перехитрив вартового Тауера. Понад чотири століття тому єзуїтський священик Джон Геральд здійснив "послане божественним натхненням" втечу з лондонського Тауера. Після першого ж листа своїм прихильникам в особі католицьких священиків Геральд почав отримувати від них секретні відомості, що передавались за допомогою невидимого чорнила, винайдені ним самим.

Завдяки цим підказкам в'язень зробив хід в кам'яній стіні камери, після чого непомітно прошмигнув по коридору, залишившись непоміченим для охоронців. Назовні Геральд піднявся по гвинтових сходах на високу башту, обнесену ровом.

Внизу в нічній темноті втікача вже очікував човен. Спільник кинув Геральду мотузок, зав'язавши кінець товстим морським вузлом. Втікач закріпив її на башті, а потім благополучно спустився вниз. Відчайдушного єзуїта так і не спіймали.

В’язниця
УНІАН
1755 рік: втеча Казанови. Знаменитий спокусник жінок після любовного роману з чужою дружиною опинився в найстрашнішій венеціанській в'язниці "Пьомбі", або "Свинець", що отримала таку назву за непроникне свинцеве покриття на стінах і даху. Проте багата уява дозволила Джакомо Казанові здійснити найзнаменнішу втечу, за сценарієм якої він навіть напише пізніше книгу.

Щоб реалізувати задумане, пихатий серцеїд виготовив з шматка металу подобу лопати. За допомогою цього підручного засобу Казанова декілька місяців наполегливо копав лаз в кутку своєї тюремної камери.

Ув'язнений не відмовився від своїх планів навіть після того, як його перевели в іншу камеру. Правда, тепер він серйозно побоювався викриття і став обережніше. Казанова намовив ченця з сусідньої камери брати участь у втечі. У результаті їм удалося втекти з в'язниці, використовуючи той же випробуваний залізний інструмент: їм вони зламували двері, що зустрічалися у них на шляху.

Виправна колонія
1864 рік: тунель полковника Роуза. Томас Роуз був одним з 1,2 тисяч мешканців півночі, захоплених в полон конфедератами на колишньому торгівельному складі Річмонда, міста в штаті Вірджинія, під час Громадянської війни в США. Свій шлях до свободи ув'язнений проробляв разом з декількома своїми бойовими товаришами, використовуючи кишенькові ножі та відходи деревини. Зрештою ув’язненим вдалося прорити тунель довгою в 15 метрів, який починався з тюремної камери і закінчувався в порожньому сараї.

Полковник Роуз був настільки задоволений своєю таємною і надійною спорудою, що за декілька днів знов повернувся у в'язницю. Цього разу він вирішив подарувати свободу ще 15 ув’язненим. В цілому ж цією секретною лазівкою скористалися 93 офіцери, що спонукало члена Конфедерації Річмонда назвати великомасштабну втечу "екстраординарною аферою".

1933-1939 роки: одіссея Папійона. Генрі Шанрієр, бандит, з кримінальних кругів Парижа був засуджений до довічної каторги і в 1931 році відправлений до в'язниці Сент-лаурент-дью-мароні, розташованою в найбільшому заморському департаменті Франції – на північному сході Південної Америки.

Через два роки ув'язнений здійснив втечу з французької Гвіани, і по морю перебрався до Колумбії, де його незабаром знов зловили. Проте вже в 1934 році Шанрієр знов втік з в'язниці. Він пробрався в своє рідне село, жителі якого займалися промислом перлів. Там втікач провів декілька щасливих і сексуально активних місяців в оточенні коханок. Потім його в черговий раз відшукали і відправили до виправної колонії на відокремленому острові Святого Джозефа у французькій Гвіані.

Після п'яти подальших спроб зробити втечу, відмічених в 1936-1939 роках, Шанрієр починає симулювати безумство в надії втекти з психіатричної лікарні. Цей план ув'язненого не спрацював, однак закоренілий втікач добився усесвітньої слави і навіть став прообразом головного героя в голлівудському фільмі Стіва Маквіна, що вийшов в 1973 році. За свою завзятість Шанрієр по праву удостоївся звання одного з найбільших втікачів в історії.

Одін з журналістів дав Шанрієру прізвисько Папійон, порівнявши його з породою собак XVI століття. Ці карликові спанієлі люблять пустувати на природі і погано переносять життя в приміщеннях.

1962 рік: потонуле тріо. Легендарна в'язниця "Алькатрас", розташована на однойменному острові в затоці Сан-Франциско, призначалася для особливо небезпечних злочинців. Вона вважалася за неприступну з точки зору спроб здійснити втечу. Проте одному кримінальному тріо удалося похитнути репутацію пенітенціарної установи.

Протягом шести місяців Моріс, Кларенс і Англін руйнували бетонну стіну в своїх камерах, щоб дістатися до вентиляційної шахти. Для цього вони використовували манікюрні ножиці, невеликі деталі вентиляційної системи, а також декілька ложок. Щоб приховати свої нічні приготування до втечі, ув’язнені закладали отвори пастою, яку вони готували із старих газет.

Нарешті, ув’язненим удалося пролізти через систему вентиляції в'язниці і вони покинули острів на саморобному плоту, який змайстрували з дротяної сітки і старих плащів. Проте подальша доля втікачів склалася трагічно, оскільки, видно, вони все-таки потонули.

1965 рік: "дуплет" Ронні Біггса. Ватажок зухвалої банди Рональд Біггс прославився двічі. Спочатку він зробив найбільше в історії Великобританії пограбування поштового поїзда, що слідував по маршруту Глазго-Лондон. А потім спійманий грабіжник зробив втечу з тюрми Вандсворда (східний район Лондона) після 15 місяців висновку.

Зухвалий викрадач 3 мільйонів доларів зробив втечу в компанії з трьома увязненими. Використовуючи мотузок і велосипедну шину, втікачі спустилися по тюремній стіні, а потім зістрибнули на дах вантажівки. При цьому на дно кузова був заздалегідь постелений матрац, що пом'якшив падіння. Коли співробітники в'язниці спробували схопити втікачів, їм перешкодили інші увязнені, що знаходилися в цей час у дворі.

Після втечі Біггс сховався у Франції, де навіть спеціально зробив собі пластичну операцію, а потім виправив собі нові документи. Грабіжник перебрався до Австралії, а услід до Бразилії. Там Біггс провів 35 років, поки добровільно не передав себе до рук британського правосуддя.

1975 рік: американська волелюбність. У 1970 році американець Біллі Хейс був засуджений до 30 років висновку в турецькій в'язниці за контрабанду наркотиків. 22-річному в'язневі довелося цілий рік терпіти жорстоке звернення з боку наглядачів стамбульської в'язниці Сагмалікар, перш ніж його перевели до іншої пенітенціарної установи, розташованої на острові.

Після шести місяців обдумування плану втечі Хейс побив тюремного наглядача і вкрав його уніформу. Він також забрав у охоронця свої 2 тисячі доларів, які йому послав у в'язницю отець, заховавши гроші в альбомі для фотографій.

Протягом всієї ночі Хейс вигрібав на човні у бік материка, попри бурний шторм. У Туреччині втікач перефарбував світле волосся в чорний колір, а потім минув пішки півкраїни, щоб перетнути бурхливу річку і опинитися в Греції.

2001 - 2007 роки: вертоліт як панацея. 2001 року Паськаль Пайет, що отримав прізвисько Калашников, отримав 30-річний термін за вбивство і опинився у в'язниці французького міста Люнес. Звідти він зробив втечу на вертольоті. З тих пір зухвалий злочинець вмудрився організувати три втечі для своїх спільників, що відбували термін. У всіх випадках Пайет використовував все той же безвідмовний засіб втечі - вертоліт.
Кінець кінцем злочинця удалося схопити, після чого він був поміщений у в'язницю Грассе, що особливо охоронялася, на півдні Франції. Проте в липні 2007 року Пайет знов зробив політ до заповітної свободи на вертольоті. Спільник в'язня погнав гвинтокрилу машину з пілотом в Каннах, і вже через 30 хвилин вертоліт сідав на дах в'язниці, щоб забрати Пайета.

Додамо, що за останні двадцять років у Франції було здійснено 10 аналогічних успішних втеч. А останній такий випадок, що викликав гучний резонанс в суспільстві, стався в Греції.

2003 рік: втеча "з вогником". Легендарний експерт з вибухових речовин Антоніо Феррара, що мав унікальну здатність висаджувати сейфи, не ушкоджуючи їх вмісту, був засуджений до восьми років за два озброєні пограбування (він підозрювався ще в п'ятнадцяти).

У березні 2003 року перед воротами в'язниці паризької околиці Фреснес зупинилося декілька патрульних машин. Несподівано з них вискочили шість чоловіків в поліцейській уніформі, троє з яких почали обстрілювати з автоматів Калашникова тюремні вежі. Інші ж за допомогою реактивного гранатомета підірвали масивні ворота. Тим часом Феррара висадив двері своєї тюремної камери, спокійно вийшов в двір, а потім стрибнув в одну з машин і зник в невідомому напрямі.

Читайте також:

В Білому домі журналістам пропонували секс по телефону

Способи привернути гроші під час кризи

У Волгограді Леніна перевдягли Тарасом Бульбою

ДАІшник знімав порнографію на "Візир"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: