Для туристів складено путівник - рейтинг найцікавіших та найстаровинніших кладовищ Європи. Оазиси тиші та спокою, які стали останнім притулком для багатьох видатних людей.
Для тих, кому подобається під час подорожей відвідувати історичні могили, туристичні менеджери склали список найбільш цікавих кладовищ Європи, спираючись на думки Інтернет-користувачів.
Американське кладовищі в Кольвіль-сюр-Мер (Colleville-sur-Mere) у Франції розташоване на стрімкій скелі з видом на пляж Omaha, де пройшли найбільш криваві битви під час висадки американців в Нормандії у червні 1944 року. Тут поховано близько 9,5 тисяч американських солдатів і офіцерів. Саме це кладовище було показано у фільмі Стівена Спілберга "Врятувати рядового Райана".
Père-Lachaise в Парижі - один з найзнаменитіших цвинтарів у світі. Він став останнім притулком багатьох відомих людей. Тут поховані Джим Моррісон, Едіт Піаф, Сара Бернар, Оскар Уайльд та інші видатні особистості.
Zentralfriedhof у Відні є другим за величиною кладовищем в Європі. Щорічно його відвідують тисячі палких шанувальників класичної музики, щоб віддати данину поваги таким композиторам, як Людвіг Ван Бетховен, Йоганн Штраус, Франц Шуберт і Йоганн Брамс.
Римські катакомби почали будуватися в першому столітті нашої ери з дотриманням поховальних традицій етрусків. Протягом століть тутешні могили затоплювало, їх розграбовували і майже повністю знищили. Туристи, які відвідують катакомби в Римі, пишуть захоплені відгуки про екскурсії, проведені гідом, який працює тут вже понад 28 років.
Лондонське кладовищі Highgate переповнене готичними гробницями і склепами. Як і на Père-Lachaise тут поховано чимало знаменитостей, наприклад, Карл Маркс, Джордж Еліот і Дуглас Адамс. Цей цвинтар також пов'язаний з легендою про Хайгейтського вампіра, який лякав лондонців у 1970-х роках.
Кладовище Sudfriedhof в Лейпцигу - найбільше в місті. Воно розташоване поряд з пам'ятником Битві народів. Також воно є одним з найбільших і найкрасивіших паркових кладовищ Німеччини. Тут росте безліч рідкісних дерев і 10 тисяч кущів рододендрона. Увагу привертають і видатні надгробні пам'ятники.
Ще одне відоме паризьке кладовище - Montparnasse - було зведено на місці кількох ферм у 1824 році як відповідь на заборону розміщення кладовищ в центрі Парижа, яка вийшла на початку XIX століття. Тут поховані паризькі інтелектуали і представники богеми - наприклад, Шарль Бодлер, Жан-Поль Сартр і Симона де Бовуар.
Кладовище Staglieno в Генуї - справжній музей під відкритим небом, оскільки його могили прикрашають видатні скульптури. Серед тих, хто похований тут - політик Джузеппе Мадзіні, поп-співак Фабріціо де Андре. Це кладовище відображене на обкладинці альбому Love Will Tear Us Apart групи Joy Division.
Старе єврейське кладовище у Празі було засноване у районі Йозефів в XV столітті. Це найстаріше єврейське кладовище в Європі. Оскільки воно не могло вийти за межі гетто, тут налічується 12 рівнів поховання - одна могила над іншою. На цьому цвинтарі похований ребе Льов, який, за легендою, створив Голема.
Протестантський цвинтар в Римі - оазис спокою і тиші. Тут похований, зокрема, Джон Кітс. В епітафії на його могилі йдеться: "У цій могилі лежить смертне тіло молодого англійського поета, який, лежачи на смертному одрі, побажав, щоб на його надгробку було написано: Тут лежить той, чиє ім'я було написано на воді".
Читайте також:
Таємничий прихильник вперше за 60 років не прийшов на могилу Едгара По
Жириновський придбав собі могилу за 2 мільйони
Топ-10 найкращих екологічних маршрутів для мандрівників
Пам'ятка для завзятих курців: правила паління у 25 країнах світу