Топ-20 найкращих гірськолижних курортів Європи

Огляд найпопулярніших зимових курортів Європи: скі-сафарі, чорні таси з вершини Порта-Весково, фантастичні можливості для фрірайду у Швейцарії та сімейний відпочинок у Скандинавії.

Лех, Австрія
Прихильники зимових видів спорту відкрили сезон 2010/2011. Пропонуємо до вашої уваги огляд найпопулярніших гірськолижних курортів Європи, де можна знайти як прямі траси для новачків, так і "чорні" спуски для екстремалів, а також фантастичні пейзажі, затишні ресторани і розваги на будь-який смак.

Суцільною зимовою казкою відпочинку вважається Австрія. Але і тут є курорти, які роблять шарм австрійських Альп особливо неповторним. Серед них – Лех (Lech) і Цюрс (Zürs), що пов'язані підйомниками, а поруч - Санкт-Антон (St Anton), до якого можна добратися автобусом.

Ці курорти розташовані у знаменитому регіоні лижного катання Арлберг на заході Австрії, що вважається колискою лижного спорту. Саме в Цюрсі була організована перша школа лижного катання на гірських лижах, а у 1937 році було зведено один з перших підйомників.

Один з найстаріших курортів Австрії - Кітцбюель (Kitzbühel) у Тіролі. Центральна частина цього середньовічного містечка збереглася і донині – тут можна побачити собори, церкви, мостові, багато житлових будинків XVI сторіччя. За останні сто років курорт Кітцбюель перетворився на один з найбільш елітарних центрів зимового спорту в Альпах. Саме тут розташований знаменитий на весь світ гірськолижний спуск Штрайф (Streif), на якому проводяться етапи Кубку світу. Тут було організоване і перше у світі скі-сафарі – 120 км пов'язаних трас.

Кітцбюель, Австрія
На противагу пафосному Кітцбюелю заслужену славу молодіжного курорту в Австрії набув Майрхофен (Mayrhofen). Він вважається "тусовочним" і порівняно недорогим. І, до речі, найбільш "російськомовним" - російською мовою тут дублюється майже все, і навіть працюють російськомовні інструктори. Загальна протяжність трас – 159 км, з них чорних трас - 22 км.

Найпрестижніші курорти Італії зосереджені в Доломітових Альпах. Характерна риса італійських баз відпочинку – об'єднання кількох зон катання в одну за допомогою системи підйомників. Тому часто тут не зрозуміло, де закінчується територія одного курорту і починається інший. Одні з найскладніших і найцікавіших спусків розташовані на курорті Арабба (Arabba). Чорні траси з вершини Порта-Весково (Porta Vescovo, 2495 м) можуть змусити тремтіти найбільш відважного гірськолижника. Всього на курорті Арабба 52 км прекрасних трас з перепадом висот від 1636 до 2550 м.

Ще один вартий уваги курорт – Курмайор (Courmayeur), який завдяки неперевершеним пейзажам зоветься "перлиною Альп". Курмайор розташований на висоті 1225м в долині Aosta Valley біля підніжжя Монблану, найвищої вершини Альп (4810м). Поруч з Курмайором починається тунель Mount Blank, що з'єднує його з французьким курортом Шамоні (Chamonix-Mont-Blanc).

Кажуть, що якщо вперше їдуть до Франції, прямують до Парижа, а якщо вперше відвідують Французькі Альпи – їдуть до Шамоні. Курорт лежить у долині на висоті 1010 - 1200 м біля підніжжя Монблану. 90% всіх лижних трас знаходяться вище 2000 м, тому сніг є завжди. Тут знаходиться і один з найбільш протяжних спусків в Альпах - легендарна Біла Долина, більше 20 км завдовжки.

Мерібель, Франція
Знаменитий курорт Мерібель (Meribel) у Франції є серцем "Трьох Долин" (Trois Vallees), які були місцем проведення Олімпійських ігор 1992 року.

Мерібель вважається найбільш вишуканим за архітектурним стилем курортом Французьких Альп. Загальна протяжність трас – 600 км, серед яких є як траси для професіоналів (наприклад, олімпійська жіноча траса La Face), так і для початківців. Там також розташовано спортивний комплекс Olimpic Centre, де щодня до послуг відпочиваючих – басейн, сауна, каток, снігоходи і картинг на льоду.

Звідси зручно потрапити на такі відомі гірськолижні курорти, як Куршевель (Courchevel) і Валь Торанс (Val Thorens).

У Швейцарії затяті любителі зимового відпочинку радять відвідати Андерматт (Andermatt). Це невелике провінційне селище, розташоване у центральній частині країни. Історично Андрематт нерозривно пов'язаний з ім'ям Суворова – саме тут відбувся найважчий бій біля "чортового мосту" під час його знаменитого переходу через Альпи. Тут фантастичні можливості для фрірайду і великий "хаф-пайп" на висоті 2015 метрів над рівнем моря (довжина – 120 м, ширина – 15, висота – 4,5).

Регіон катання складається з чотирьох частин – найвища гора Gemsstock (2963 м) а також Nätschen, Winterhorn, Realp, перепад висот – 1527 метрів. Також тут є зимові пішохідні маршрути загальною протяжність 7 км.

Лаакс (Laax) розташований у величезній "Альпійській арені", до якої входять долини Лаакс, Флімс и Фалера. Лаакс нараховує майже 60 трас загальною протяжністю 220 кілометрів. Має 29 підйомників і величезний перепад висот: 1020 - 3018 метрів. Більша частина трас середньої складності мають довгі спуски узовдж красивих гірських ландшафтів. Траси підійдуть як новачкам, так і досвідченим гірськолижникам і сноубордерами. Також є дві санні траси і 60 км зимових пішохідних маршрутів.

Санкт-Моріц, Швейцарія
Нарешті, респектабельний і дорогий курорт Санкт-Моріц (St. Moritz). Його головна унікальність - це клімат: гарантований сніговий покрив, сухе повітря і 322 сонячних дня на рік. На горі Корвіглія знаходяться траси як для новачків, так і для більш досвідчених лижників. Любителів екстриму порадують спуски з гори Корвач (3300 м), яка до того ж вважається однією з найкрасивіших у світі.

Не варто забувати і про Баварські Альпи. У підніжжя найвищої в Німеччині гори Цугшпітце (2963 м) розташований відомий на весь світ гірськолижний курорт, метрополія гірськолижного спорту - Гарміш-Патернкірхен (Garmisch-Partenkirchen). 53 підйомника і ліфта, традиційна зубчаста залізниця до вершини Цугшпітце відкривають для всіх бажаючих 120 км трас різної складності. Для сноубордистів відкриті фан-парк і "хаф-пайп" на льодовику Цугшпіце. І всього за 40 хвилин звідси можна добратися до Мюнхена.

Розповідаючи про зимовий відпочинок, не можна оминути Скандинавію. Найбільш підходящим місцем відпочинку для родини вважається Вемдален (Vemdalen), другий за величиною гірськолижний курорт Швеції. Тут є чудова дитяча кімната і багато безпечних спусків. Водночас високі гори, які оточують Вемдаллскаллет, кидають виклик асам гірськолижного катання і фрістайлерам. Усього там більше півсотні різноманітних трас.

У західній частині Лапландії знаходиться фінський гірськолижний курорт Юлляс (Ylläs), який посідає перше місце у Фінляндії за перепадом висот (463 м) і довжиною гірськолижних трас (до 3 км). Тут багато простору, а розкидані по місцевості котеджі чудово вписуються в пейзаж. Перевагою є і тривалість лижного сезону - з 6 грудня аж до 1 травня.

Курорт пропонує необмежені можливості для катання будь-яким стилем: гірські і бігові лижі, сноуборд, тут же розташована єдина у Фінляндії траса для швидкісного спуску Super-G.

Оскільки західна та північна Європа далеко не усім "по кишені", багато туристів віддають перевагу сходу. Широко відомий курорт Ясна (Jasna) у Словаччині, розташований під північними схилами гори Хопок (2024 м) у Низьких Татрах. Пропонує 57 км трас – як для професіоналів так і для дітей та початківців. Екстремалів запрошують покорити чорні траси південних схилів гори. До речі, основні та найцікавіші траси обладнані сніговими пушками, що дозволяє забезпечити повноцінне катання навіть в умовах малосніжної зими.

Закопане, Польща
Найпопулярніший гірськолижний курорт Польщі – Закопане (Zakopane), що є своєрідною "зимовою столицею" країни. Закопане розташоване у мальовничій котловині біля підніжжя Татр, у сотні кілометрів від Кракова. Там шість основних зон катання в діапазоні висот 860-2000 м, яким присвоєно різні рівні складності. Всього в Закопане більше 60 підйомників, загальна протяжність трас перевищує 65 км. Найбільший район катання - гора Каспрови-Верх у Татранському Національному парку.

У самому центрі Закопане розташовані три гідних уваги комплекса - Анталувка, Козинець і Губалувка, а також кілька бугельних підйомників.

Тим, хто віддає перевагу менш "розкрученим" місцям відпочинку, варто звернути увагу на курорт Криніца (Krynica) у південно-східній частині Судецьких Бескід (гірська система на кордоні Польщі та Словаччини). Криніца вважається не лише гірськолижним, а й оздоровчим курортом – ще у XVII столітті тут були відкриті джерела з цілющими мінеральними водами. А повітря у м'якому гірському кліматі зі значним вмістом озону і ефірних масел хвої. З північного, західного та східного боку Криніца оточена горами, найвища з яких - Явожина Криніцька (1114 м).

Складено ТСН.ua за матеріалами з відкритих джерел.

Читайте також:

У Європі почалися різдвяні свята

Астрологи розповіли, як зустрічати 2011-й - рік білого Кролика

Синоптики пообіцяли на Новий рік сніг

Bentley представив екслюзивні суперміцні лижі

Повʼязані теми:

Наступна публікація