Трансконтинентальна подорож. Норвезька полярна лисиця подолала 3500 кілометрів за 76 діб і потрапила до Канади

Тварина подолала нечувану відстань та рухалася неймовірно швидко.

Полярному лису вдалося здійснити неймовірну подорож від норвезького острова Свальбард (також відомий як Шпіцберген) до Канади і подолати понад 3500 кілометрів.

Тварина покинула архіпелаг 26 березня 2018 року. Вже за три тижні, 16 квітня,  песець досягнув замерзлими морськими теренами Гренландії і попрямував до Канади. Території останньої – а саме, острову Елсмір - тварина дісталася 1 липня 2018 року.

Як зазначається у дослідженні Норвезького полярного інституту, названому "Довготривала подорож однієї лисиці морським льодом", самиця песця встановила абсолютний рекорд – у минулому жоден представник цього виду не пересувався настільки швидко. 

Неймовірна подорож

Ще у липні 2017 року на молоду самицю песця одягнули спеціальний нашийник, у якому було встановлено трекер, що відслідковував її пересування. Проте тоді науковці навіть не здогадувалися, що, завдяки цьому, їм вдасться зафіксувати настільки неймовірну подорож.

Полярній лисиці вдалося завершити більш ніж 3500-кілометрову мандрівку від Свальбарду до острова Елсмір усього за 76 діб. Спочатку тварина рухалася зі швидкістю 46 кілометрів на добу. Проте одного дня, коли вона була на території північної Гренландії, лисиця подолала аж 154 кілометрів за одну добу.

песець інфорграфіка
tsn.ua

"Це найвища зафіксована швидкість пересування для представників цього виду", - йдеться у дослідженні, опублікованому у Polar Research – офіційному виданні Норвезького полярного інституту.

Феноменальна відстань, яку вдалося подолати тварині, та швидкість її пересувань навіть спершу навели вчених на думку, що, можливо, хтось зняв нашийник з тварини та взяв її з собою на борт яхти. Проте згодом цю теорію спростували.

Як склалася доля песця

Що спонукало песця, якому на той час не виповнилося й року, вирушити у подорож, достеменно невідомо. Вчені припускають, що тварина могла шукати нові джерела їжі.

"Можливою причиною є їжа, проте ми не знаємо напевне. Іншим поясненням може слугувати те, що у Свальбарді існує суперництво між лисицями за ресурси, тож цю молоду самицю вигнали", - зазначають дослідники.

песець
unsplash.com

Як склалася подальша доля песця, наразі невідомо. Вмонтований в нашийник GPS-трекер припинив працювати у лютому 2019 року.

"Ми вважаємо, що лисиця, ймовірно, лишилася в Канаді – саме там тварина провела минулі літо та осінь", - зазначив у коментарі The Telegraph Арно Тарру, дослідник Норвезького інституту досліджень природи.

Примітно, що тварині унаслідок подорожі довелося адаптуватися до зовсім іншої екосистеми. У північній Норвегії песці харчуються морськими птахами, ракоподібними, морськими водоростями та падаллю. Натомість у Канаді вони змушені полювати на лемінгів.

Загроза популяції 

Трансконтинентальна подорож  песця стала можливою лише тому, що земні маси були з'єднані морським льодом. Гірські лисиці нерідко використовують його як свого роду "транспортний засіб" між різними ділянками суші для того, щоб зустрічатися з іншими популяціями та знаходити їжу.

Проте згодом глобальне потепління може нівелювати таку можливість. Якщо льодові масиви, що оточують Свальбард, скоротяться ще більше, лисиці, які мешкають на архіпелазі, опиняться повністю відрізаними від інших популяцій.

Це вже трапилося з лисицями, які мешкають в Ісландії – лід ослаб, і вони опинилися відокремленими від своїх родичів.

Тенденція до зниження масивів морського льоду викликає велика занепокоєння та може згубно вплинути на майбутнє. На Шпіцбергені лисиці мають багато джерел їжі, на кшталт оленів та морських птахів, проте відокремлення популяції негативно вплине на генетичне різноманіття видів", - вважає Арно Тарру.

песець
unsplash.com

Нагадаємо, 2016 року за загадкових обставин зникла ціла популяція імператорських пінгвінів - понад 10 тисяч пташенят. На сьогодні її чисельність так і не відновилася. 

Раптове зникнення пінгвінів довго залишалось таємницею, втім зараз завдяки супутниковим знімкам вдалося з'ясувати, що з ними сталось. Читайте більше у нашому матеріалі. 

ВідеоЛисиця-мандрівниця: норвезькі вчені виявили найшвидшого у світі песця

Юна полярна лисиця, яку вчені випустили на волю з GPS-пристроєм, подолала 3,5 тисячі кілометрів з норвезького Шпіцбергена до Канади. І зробила це за рекордно короткий термін - 76 днів. В середньому за день лисиця пробігала 46 кілометрів. Хоча, у деякі дні долала і по півтори сотні.

Лисиця-мандрівниця: норвезькі вчені виявили найшвидшого у світі песця

 

Залиште свій коментар