Туалет для кожного!

„Туалет для кожного!” - під таким лозунгом у Нью-Делі пройде сьомий Всесвітній туалетний саміт. Говоритимуть про стандартизацію і не тільки.

туалет

Індія в 2007 році прийме Всесвітній туалетний саміт - один із найзначніших міжнародних заходів в області гігієни. Саміт пройде в столиці країни Нью-Делі з 31 жовтня по 3 листопаду під девізом „Туалет для кожного!”

Головною темою стане проблема стандартизації при спорудженні громадських туалетів і їх доступність. Серед інших традиційних тем цього щорічного заходу - пропаганда чистоти і гігієни, нові технології в цій галузі. Як очікується, до Індії приїдуть експерти "туалетної справи" з майже 40 країн - лікарі, інженери, соціологи.

Організатором Всесвітнього туалетного саміту є Всесвітня туалетна організація (ВТО) - неурядова організація зі штаб-квартирою в Сінгапурі. Захід проводиться всьоме.

Минулого року його столицею була Москва. Московські фахівці представили на саміті унікальний туалет. Він включає два туалетні сидіння: щойно відвідувач виходить, один унітаз міняється іншим, а використаний автоматично проходить санобробку. Підлога також миється автоматично. Співорганізатором Туалетного саміту – 2007 з боку Індії виступає неурядова організація Сулабх інтернешнл, що здобула популярність завдяки створенню економічного беззмивного унітазу й технології будівництва та обслуговування платних суспільних туалетів. За наслідками опитування, проведеного британською добродійною організацією Water Aid, більше третини населення Землі не має доступу до нормальних санвузлів, що відповідають нормам гігієни.

Гірше за всіх справи йдуть в Індії, Китаї, Ефіопії. Серед країн, що гостро потребують "туалетної революції", фігурують Румунія, Росія, Туреччина, Мексика, Бразилія, Єгипет і Марокко. Там, згідно з опитуванням, люди позбавлені доступу до туалетів, що відповідають санітарним нормам.

Додамо, що й Україна, поза сумнівом, знаходиться в цьому списку. Лікарі відзначають, що рівень дитячої смертності в країнах із низьким санітарної безпеки міг би бути нижчим, якби там вдалося побудувати мережу громадських туалетів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: