У Казахстані суд відновив на роботі чоловіка, звільненого через бороду

У Казахстані суд зобов'язав забезпечити чоловіка протигазом, призначеним для бородатих чоловіків.

 У Казахстані суд адміністративного центру Актюбінської області Актобе зобов'язав нафтовидобувну компанію "СНПС-Актобемунайгаз" відновити на роботі звільненого раніше Талгата Кіркімбая і забезпечити його протигазом, призначеним для бородатих чоловіків. 

Як розповів Кіркімбай, він працював майстром цеху автоматизації виробництва в нафтогазовидобувному управлінні "Октябрьськнефть" АТ "СНПС-Актобемунайгаз"  з 16 січня 1998 року. У 2006 році Кіркімбай, за його словами, прийняв іслам і відростив бороду, збривати яку, за мусульманськими канонами, великий гріх.

За  правилами техніки безпеки на виробництві всім працівникам належить надягати протигаз. За  словами Кіркімбая, він намагався знайти відповідний протигаз, але не зміг цього зробити. Чоловік відзначив, що за 11 років роботи в компанії йому всього один раз довелося скористатися цим засобом індивідуального захисту, коли трапився невеликий витік газу.

Проте, не дивлячись на це, він у результаті все-таки знайшов в Актобі фірму, в асортименті якої були протигази для бородатих людей. Цю інформацію він надав своєму керівництву, але адміністрація відмовилася купувати спеціального протигаза.

У липні 2008 року по розпорядженню начальника НГДУ "Октябрьснефть" були внесені зміни в інструкцію про вживання промислового протигаза, згідно з яким працівники, що знаходяться в промисловій зоні, мають бути чисто поголені. На підставі цього інженери служби охорони праці і техніки безпеки, керівництво НГДУ неодноразово вимагали від Кіркімбая обрити бороду. У листопаді 2008 року він був усунений від роботи.

Скривджений мусульманин звернувся до суду, вимагаючи відновлення на колишній роботі, виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу, а також відшкодування моральної шкоди. Справа за позовом Кіркімбая до керівництва нафтокомпанії розглядувалася в міському суді майже місяць.

У минулу середу суд під головуванням судді Жанни Лі вирішив негайно відновити Кіркімбая на колишній роботі, стягнути з АО "СНПС-Актобемунайгаз"  на користь позивача заробітну плату за час вимушеного прогулу з дня його звільнення в сумі 217 тис. тенге (майже 1500 доларів США) і ще 100 тис. тенге (670 доларів США) як компенсація морального збитку, а також судові витрати, витрати по сплаті держмита.

Крім того, суд зобов'язав компанію підібрати і видати своєму працівникові протигаз відповідного розміру з врахуванням розміру голови і волосяного покриву. Після оголошення вироку позивач виразив задоволення вирішенням суду.

Читайте також:

У Японії кішок і собак призначають начальниками залізниці

Список найабсурдніших винаходів очолив ріжок для морозива на батарейках

У Самарі встановлять пам’ятник НЛО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: