У Китаї слон-утікач повернувся до заповідника після 500-кілометрової подорожі

Дата публікації
Перегляди
1160
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Китаї слон-утікач повернувся до заповідника після 500-кілометрової подорожі

Фото: CNN

1,8-тонний самець затримався поблизу населених пунктів. Через небезпеку його відловили.

У Китаї один із членів стада диких азіатських слонів повернувся до природного заповідника після того, як подолав понад 500 кілометрів у провінції Юньнань. 

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що місяць тому 1,8-тонний самець відокремився від стада. За цей час він самостійно подолав понад 190 кілометрів, виживаючи за рахунок їжі переважно від місцевої влади.

Минулого тижня слон затримався поблизу населених пунктів. Через ризик для громадської безпеки тварину вирішили відловити і відправити додому. Ветеринари не виявили у нього жодних зовнішніх ушкоджень.

Тим часом інша частина стада все ще подорожує провінцією Юньнань, вільно пересуваючись полями, селами і великими містами у супроводі дронів і співробітників екстрених служб.

Влада намагається відводити стадо від населених пунктів за допомогою харчових приманок і загороджень.

Щодня тварин годують великою кількістю кукурудзи, а також бананів і ананасів, а великовантажні автомобілі шикуються в довгі черги, не даючи слонам увійти в села і міста. Водночас чи не щодня тисячі жителів регіону змушені евакуйовуватися, щоб звільняти дорогу.

За пересуванням стада у Мережі стежать тисячі людей. Експерти ж, зі свого боку,  розглядають подорож слонів як "відчайдушний пошук кращих ресурсів".

Азіатські слони є охоронюваним видом в Китаї, і завдяки зусиллям зі збереження їхня популяція подвоїлася до 300 за чотири десятиліття. Але за останні 20 років майже 40% місця їхнього існування на півдні Юньнаня було втрачено.

На тлі швидкого економічного розвитку у провінції розрослися каучукові та чайні плантації, які замінили великі ділянки лісу. Шляхи міграції також перекривають автомагістралі, залізниці та гідроелектростанції.

Через це слони подекуди змушені добувати собі їжу в сільськогосподарських районах, що призводить до конфліктів між тваринами і людьми.

У період від 2014 до 2020 року влада Юньнаня виплатила понад 26 мільйонів доларів компенсації за шкоду, заподіяну слонами. До того ж, за даними влади провінції, від 2013 до 2019 року 41 людина загинула після зустрічі зі слонами, а ще 32 особи травмувалися.

Як повідомлялося, у квітні стадо слонів з невідомих причин покинуло природний заповідник в китайській провінції Юньнань. 15 особин подолали 500 кілометрів, знищивши 56 гектарів посівів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: в Китаї слони-мандрівники влаштували спа-процедури

Новини світу: в Китаї слони-мандрівники влаштували спа-процедури

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1160
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація