У Києві з-під замерзлого озера дістали 40 ледь живих черепах: чому вони не впали у сплячку

Дата публікації
Перегляди
1987
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві з-під замерзлого озера дістали 40 ледь живих черепах: чому вони не впали у сплячку

Фото: УНІАН

Тварини не могли впасти у зимову спялчку.

В озері на столичному Виноградарі 40 черепах ледь не замерзли під шаром льоду. Служба порятунку тварин напередодні пів ночі розпилювала лід та витягала ледь живих тварин, які не змогли впасти у зимову сплячку.  Нині усі черепахи перебувають у ветеринарній клініці.

Як вони почуваються та хто з них шукає родину, розповіли у ТСН.Ранок 10 грудня. 

На столичному Виноградарі із замерзлого місцевого озера за кілька годин роботи рятувальники дістали чотири десятки ледь живих черепах. Їх відразу відвезли до ветеринарної клініки. "Це болотні черепахи, які мають травми, недостатню вагу, або були в дуже поганому стані. Вони були дуже кволі. Стан деяких викликав у нас побоювання, про двох думали, що вони можуть померти", - каже ветлікарка Людмила Харченко.

Вона розповідає, що у цю пору вони мали б уже впасти в зимову сплячку щонайменше на півметровій глибині в мулі. Утім, Синє озеро, де жили черепахи, обміліло. Саме тому зариватися було нікуди. "Черепахи не виживають за температури, яка нижче нуля. Якби вони б повністю замерзли, то загинули б всі", - додала спеціалістка. 

До слова, з сорока врятованих черепах п'ять виявились червоновухими, які у дикій природі України жити не можуть. Саме тому тому вони шукають родину. Потрапити до озера вони могли з рук господарів, вважає ветлікарка.

У столиці врятували 40 черепах, які ледь не замерзли під шаром льоду в озері

У столиці врятували 40 черепах, які ледь не замерзли під шаром льоду в озері

Охочі стати батьками для цієї п’ятірки мусять мати великий акваріум із мостиком, ультрафіолетовою лампою та фільтром, а ще турбуватися про них і годувати. Решта черепах поїде на штучне зимування в приміщення зі спеціальною температурою. Слід зазначити, що 18 вже чекають на транспортування на балконі. Інші поки що доліковуються. Навесні всіх болотних черепах знову відпустять до озера, але за межами Києва.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1987
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація