У космосі помітили дві танцюючі "чорні діри"

Американські астрономи вважають, що дві танцюючі "чорні діри" зможуть злитися в одну мегадірку.

Американські астрономи виявили пару "танцюючих чорних" дір в центрі далекої галактики, що утворилася під час зіткнення двох інших галактик.

Нові дані обсерваторії Апачі-Пойнт в штаті Нью-Мексико підтвердили припущення учених про те, що чорні діри, що "танцюють" довкола один одного, свідчать про зміну напряму руху галактики, в центрі якої вони знаходяться. Вперше подібне явище було описане на початку 1980-х років.

З того часу астрономам знадобилася допомога безлічі телескопів на Землі та на орбіті, щоб розгледіти життя активних центрів колосальних галактик і їх надмасивних чорних дір, і показати, як одне впливає на інше. Нинішній космічний менует розвертається на відстані п'яти мільярдів світлових років від Землі.

Першими чорні діри відкрили математики і фізики, з допомогою спочатку простих, а потім і дуже складних математичних обчислень. Згідно теорії, зірки, вигорають, провалюються всередину себе, виділяють величезну кількість енергії і залишають після себе надщільний залишок у вигляді так званої нейтронної зірки. При ще більшій масі вихідної зірки створюється „чорна діра“, оточена щільним диском речовини, що залишилася від зірки. Але „діра“ ця нікуди не летить - лише швидко обертається.

Вважається, що відкриття двох чорних дір, що обертаються один біля одного, в далекому майбутньому повинні неодмінно зіткнутися і злитися в єдину, ще масивнішу діру. Оскільки у Всесвіті таких галактик з парами чорних дір в центрі повинно бути багато, вчені розраховують, що зможуть реєструвати щонайменше одне злиття галактик в рік, а то і більше.

Читайте також:

Кінець світу відклали на вересень

Вчені змоделювали чорну діру

Над Землею пролетів астероїд розміром з Тунгуський метеорит

На Марсі нещодавно протікала вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: