У Міжнародній системі одиниць може з'явитися число "до хріна і більше"

У числа 1000000000000000000000000000 поки немає офіційної назви. Пропонується назва - "Хелло" (hella) - дещо вульгарна.

Десятки тисяч користувачів мережі Facebook - вчені та студенти - вже підписали звернення в Міжнародну систему одиниць (СІ) - (International System of Units) про те, що числу з 27 нулями пора дати свою назву. Пропозиція від наукового співтовариства така: присвоїти монстру з 27 нулями приставку "Хелло" (hella).

Від американця, приміром, легко можна почути: "Тhere are hella stars out tonight". У культурному перекладі означає фраза: "Сьогодні ввечері на небі багато зірочок". Але насправді американець хотів би сказати: "Сьогодні зірок на небі до хріна і більше".

Але чиновників вульгарність цієї "Хелло" бентежить. Можливо, через те, що для опису більшого числа - одиниці з 30 нулями - знадобиться більш міцний вираз.

Чиновники кажуть, що для одиниці з 27 нулями цілком можна застосувати приставку "кілойотта".

До речі, давно існує позначення для неймовірного числа - десяти у сотому ступені. Легенда свідчить, що в 1938 році американський математик Едвард Каснер гуляв по парку з двома своїми племінниками і обговорював з ними великі числа. У ході розмови зайшла мова про число зі 100 нулями, у якого не було власної назви. Один із племінників, дев'ятирічний Мілтон Сіротта, запропонував назвати це число "гугол" (googol). У 1940 році Едвард Кеснер спільно з Джеймсом Ньюманом написав науково-популярну книгу "Математика і уява, де і розповів любителям математики про число "гугол".

Гугол настільки великий, що у всьому Всесвіті не набереться така кількість часток.

Читайте також:

Фізики знайшли хаос в побутових електроприладах

Математики вирахували вірогідність нашестя зомбі

Американець з'їв флешку на допиті в поліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: