У Москві на аукціон виставили пакетик з-під "аспірину", "виписаного" Пушкіну

У Москві на аукціон виставили пакетик з-під "аспірину", "виписаного" Пушкіну

Олександр Пушкін / Фото: edinaya-odessa.org

Ацетилсаліцилову кислоту синтезували тільки через 60 років після смерті Пушкіна, а під назвою "Аспірин" фірми Bayer світ її впізнав і того пізніше.

У Москві на аукціон "Антикварні книги", де виставлені дебютні книги класиків і рідкісні автографи, представили пакетик з під аспірину, який нібито належав поету Олександру Пушкіну.

"Це один з наших кращих аукціонів, де буде зібрано 50 дебютів російських письменників 19-20 століття і 75 автографів, з яких відсотків 95 - це наші найвідоміші літературні імена", - повідомив головний редактор журналу "Про книги" Сергій Бурмістров.

За його словами, центральний смішний лот - пакетик з-під аспірину з етикеткою приймального покою при Московському Палацовому управлінні і написом "м. Пушкін. Aspirin 0,3 ".

"Ліків там немає, можливо, Олександр Сергійович або хтось з його оточення його випили", - зазначив Бурмістров.

Він також додав, що лот походить із зібрання правнука великого поета Григорія Пушкіна і його початкова вартість - 10 тисяч рублів.

У той же час слід зазначити, що з повідомлення Бурмістрова не можна зрозуміти, що мається на увазі під написом "Aspirin". Справа в тому, що ацетилсаліцилову кислоту синтезували тільки через 60 років після смерті Пушкіна, а під назвою "Аспірин" фірми Bayer світ її впізнав і того пізніше.

Крім цього, на аукціон виставлено останнє прижиттєве видання "Євгенія Онєгіна", про яке сучасники писали: "Воно прекрасне: надруковано в затишному форматі, дрібним, але дуже чітким і красивим шрифтом на білому папері".

Читайте також:

Сукню Мерлін Монро продали за 4,6 мільйонів доларів

На онлайн-аукціон eBay виставили обід з Ассанжем

Дерев'яну статуетку Гогена продали на аукціоні за 11 мільйонів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація