Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Німеччині 7 місяців тому виявили Біблію Лукаса Кранаха, до створення якої доклав руку Мартін Лютер.

Біблія Лукаса Кранаха, до створення якої доклав руку Мартін Лютер, знайшлася і скоро буде виставлена на огляд у Німеччині. Фахівці підтвердили справжність реліквії, яка зникла безвісти ще у 1945 році.

Однак, де древній том провів останні півстоліття і де його виявили, зберігається в суворій таємниці. Тим часом німецькі журналісти припускають, що Біблію за шестизначну суму в останнього власника викупив Культурний фонд Німеччини

Днями у головному земельному архіві в Дессау-Росслау показали виявлену реліквію. Мова йде про перший з трьох томів видання 1541 року, який безслідно зник з Анхальтской земельної бібліотеки у 1945 році. Таким чином, унікальний тритомник знову у повному складі: другий том, також зниклий у кінці Другої світової війни, вдалося відшукати у 1996 році.

За словами міністра культури федеральної землі Саксонія-Анхальт Бригіти Вольф, перший том Біблії Лукаса Кранаха був виявлений сім місяців тому.

"Особливість цієї Біблії в тому, що вона надрукована на пергаменті і барвисто проілюстрована. У ній містяться особисті позначки реформаторів Мартіна Лютера, Філіппа Меланхтона, Йоганна Бугенхагена і Каспара Круцігера, запрошених Георгом III, князем Анхальт-Дессау", - розповів експерт-рестовратор.

Стан книги залишає бажати кращого. Дерев'яні гравюри Кранаха виглядають так само яскраво, як і 470 років тому, але том розгубив металеві замки й у будь-який момент може деформуватися. На щастя, до Біблії вже можна додати одну сторінку, яка залишилася у сховищі після зникнення. Місцезнаходження ще одного листа, як і раніше невідомо.

Князь Георг III Анхальтскій (1507 -1553), затятий прихильник Реформації, свого часу наказав розділити власну двотомну Біблію в перекладі Мартіна Лютера на три частини. Книгу надрукували на пергаменті у друкарні Ганса Люффта у Віттенберзі в 1541 році. У загальній кількості 500 сторінок першого тому містять близько 60 гравюр на дереві роботи Лукаса Кранаха-старшого.

Читайте також:

Американка повісила, а потім спалила собаку, який згриз її Біблію

Відомий актор зарубав свою матір масонським мечем, цитуючи Біблію

Вчені з'ясували, яким чином перед євреями та Мойсеєм розступилося море

Залиште свій коментар

Вибір редакції