Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нью-Йорку показують виставу про міцну дружбу між Тарасом Шевченком та чорношкірим актором

У Нью-Йорку показують виставу про міцну дружбу між Тарасом Шевченком та чорношкірим актором

Сюжет заснований на реальних подіях.

У Нью-йорку відбулась прем'єра вистави про дружбу українського поета Тараса Шевченка і темношкірого актора зі Сполучених Штатів Айри Олдріджа, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Сюжет, заснований на реальних подіях, розповідає, як вони зустрілися в Санкт-Петербурзі у домі віце-президента Російської академії художеств графа Федора Толстого. Шевченко викладав живопис його доньці Катерині. Олдрідж у цей час гастролював у Росії з британським театром.

Познайомившись, українець та американець з'ясували, що у їхніх долях багато спільного. Олдрідж - колишній раб, а Шевченко - колишній кріпак. Між ними зародилася міцна дружба і Тарас навіть намалював портрет нового друга.

Виставу поставив експериментальний театр "La Mama" під керівництвом режисера Вірляни Ткач - американки з українським корінням. Музичний супровід створив всесвітньо відомий бандурист Юліан Китастий.

"Мені здається, що цей Шевченко, який у нас проявляється, і частина його багатогранного життя, це є людина універсальна. Ми звикли до Тараса Григоровича бронзового, нашого, так як ми його уявляємо – такого приватного українського Шевченка, а якщо подивитися на його життя, на нього як на людину, то це є людина світового контексту", - каже бандурист.

Відео У Нью-Йорку відбулась прем'єра вистави про дружбу Тараса Шевченка і актора Айри Олдріджа

Залиште свій коментар

Вибір редакції