У Нюрнберзі виправдали садового гнома-нациста

Скульптора Оттмара Херля, що створив гнома, запідозрили у пропаганді забороненої в Німеччині нацистської символіки. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Німецька прокуратура визнала, що позолочена статуетка у вигляді гнома з піднятою в нацистському вітанні рукою не є пропагандою ідей Третього рейху.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Нюрнберга почала розслідування відносно автора гнома - скульптора Оттмара Херля. Художника запідозрили в тому, що він пропагує заборонену в Німеччині нацистську символіку. Скульптор переконав чиновників у тому, що його робота, навпаки, висміює нацистську ідею про "надлюдину".

"Абсолютно очевидно, що садові гноми - безглузді й комічні. У 1942 році нацисти мене б розстріляли за це", - каже 56-річний Оттмар Херль.

У середині липня 2009 року золотий гном був виставлений в одній з художніх галерей Нюрнберга. Пізніше в поліцію надійшла анонімна скарга від невдоволеного відвідувача виставки.

Скульптор заявив, що він був дуже здивований розпочатим розслідуванням, , оскільки його гноми виставлялися на численних виставках в Італії та Бельгії, і там його не звинувачували у пропаганді фашизму.

Херль виготовив 700 гномів, що піднімають руку в нацистському вітанні, для великої інсталяції "Танець з дияволом", вперше показаної на виставці в бельгійському Генті.

За задумом художника, сенс інсталяції абсолютно протилежний до пропаганди нацизму. Гном-фашист був очевидним кепкуванням над оспівуваною нацистами ідеєю "надлюдини". Більш того, кожна фігурка мала зі зворотного боку напис "Отруєний".

Читайте також:

У Нюрнберзі знайшли 700 садових гномів-нацистів

Румунський мер разом із сином влаштував дефіле в нацистській формі

В Естонії відкривають пам'ятник жертвам казино

Поляк заплатив 500 євро за те, що обпісяв пам’ятник імператриці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: