У Нюрнберзі знайшли 700 садових гномів-нацистів

Нюрнберзький скульптор виготовив 700 гномів, що піднімають руку в нацистському вітанні для художньої виставки. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прокуратура Нюрнберга почала розслідування відносно фігурок садових гномів роботи скульптора Оттмара Херля, права рука яких піднята вгору в нацистському вітанні.

Розслідування ведеться за підозрою у використанні символіки заборонених організацій. 59-річний Херль, який з 2005 року є президентом Нюрнберзької академії образотворчого мистецтва, може потрапити під дію статті 86а кримінального кодексу ФРН.

Повідомляється, що один з гномів був виставлений у маловідомій художній галереї Нюрнберга. Це викликало обурення невідомого відвідувача, який написав анонімну скаргу в поліцію. Сам скульптор заявив, що здивований резонансом, який отримала скарга аноніма.

Херль виготовив 700 гномів, що піднімають руку в нацистському вітанні, для великої інсталяції "Танець з дияволом", вперше показаної на виставці в бельгійському Генті.

За задумом художника, сенс інсталяції абсолютно протилежний до пропаганди нацизму. Гном-фашист був очевидним кепкуванням над оспівуваною нацистами ідеєю "надлюдини". Більш того, кожна фігурка мала із зворотного боку напис "Отруєний".

"У Бельгії, здається, всі зрозуміли, який політичний підтекст несе інсталяція, що змальовує расу панів у вигляді салютуючих садових гномів", - наголосив Херль додавши, що за часів нацизму, у пропаганді якого його запідозрили, за цих гномів його б вже давно розстріляли.

Читайте також:

Британець прогуляв 18 тисяч фунтів через помилковий "смертельний" діагноз

Американський уряд запрошує на роботу гумористів

Одесит на коні зі шпагою вимагав від мера Одеси битися на дуелі

У Австралії снайпери захищатимуть пінгвінів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: