У Росії боржників за послуги ЖКГ обіцяють "повісити"

Борг за комунальні послуги в місті досяг 0,5 млрд рублів. Влада недобирає в Дзержинську більше 10% від загального обсягу платежів.

У Нижньогородській області комунальні служби вирішили впливати на боржників за послуги ЖКГ нетривіальними заходами. У Дзержинську з'явилися білборди "Нижегородський комунальних систем", які обслуговують житлове господарство міста, з незвичайною агітацією.

На плакатах боржників обіцяють "повісити" на стовпах. Щоправда, дрібними літерами уточнюється, що повішені будуть не самі люди, що заборгували за комунальні послуги, а лише їх фотографії.

Борг за комунальні послуги в місті досяг 0,5 млрд рублів. Влада недобирає в Дзержинську більше 10% від загального обсягу платежів.

У районному центрі Павлово тій же Нижньогородській області комунальники вирішили присоромити боржників тільки перед сусідами. Жителям почали розсилати різнокольорові квитанції. Тим, хто заборгував за три місяці, надсилають жовті платіжки. Боржники, не платили за рахунками більше півроку, отримують квитанції червоного кольору.

Управління Федеральної служби судових приставив по Нижньогородській області вирішило співпрацювати з Духовним управлінням мусульман і єврейською громадою Нижньогородської синагоги. Представники релігійних конфесій, за задумом ФССП, повинні відроджувати духовність, засновану на традиційних моральних цінностях.

Керівництво УФССП попросило, щоб священнослужителі говорили про неправильності життя в борг і споживацьке ставлення до життя і до людей. Релігійні діячі повинні будуть на прохання ФССП говорити прихожанам, що неповернення боргів за церковним правилам прирівнюється до злочину. Головною метою таких проповідей є вплив на неплатників аліментів.

Це не перший експеримент по агітації, проведений управлінням судових приставів в Нижньогородській області. В минулому році на моніторі, розташованому на площі Революції, показувалися фотографії боржників по аліментам. Ця акція широко висвітлювалась і в ЗМІ, в результаті збори по аліментам у перші дні акції помітно зросли.

Судові пристави Дальнеконстантінівського району також творчо підійшли до процесу. Діти, батьки яких не платять аліменти, роблять для них вироби та малюнки. Якщо батьки відмовляться від зворушливо дару, малюнки будуть передаватися в музей, спеціально створений в будівлі ФССП.

Нагадаємо, що судові пристави ратують і за посилення нині діючого законодавства у відношенні боржників. У ФССП недавно був підготовлений законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років за злісне ухилення від сплати аліментів. Сьогоднішній Кримінальний Кодекс передбачає за такий злочин лише обов'язкові або виправні роботи.

Законопроект встановлює критерії злостності: несплата аліментів за рішенням суду протягом 3 місяців після попередження і без поважних причин, або навмисне приховування особою, зобов'язаним сплачувати аліменти, свого місцезнаходження, місця роботи, доходів, або іншого майна з метою уникнути утримання коштів.

У 2008 році у виробництві судових пристав перебувало майже 37 тисяч кримінальних справ за цією статтею КК, близько 27 тисяч було направлено до суду.

Читайте також:

Банкам дозволили відбирати квартири у боржників

Кількість проблемних кредитів до кінця року зросте на половину

Львів’ян, які заборгували за газ або воду, не випускатимуть за кордон

Кличко попросив прокуратуру знизити комунальні тарифи в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: