У Саудівській Аравії незаміжнім жінкам дозволили самостійно жити і подорожувати

У Саудівській Аравії незаміжнім жінкам дозволили самостійно жити і подорожувати

Фото: Associated Press

У квітні 2021 року мешканки Саудівської Аравії поділилися в твітері досвідом сексуальних домагань з боку опікунів і закликали до скасування дискримінаційного закону.

Уряд Саудівської Аравії дозволить незаміжнім, розлученим і вдовам жити і подорожувати самостійно, без дозволу опікуна.

Як повідомляє The Independent, раніше за умовами проживання і переміщеннями жінок стежив призначений чоловік - батько, брат, син або інший родич.

"Доросла жінка має право вибирати, де жити. Опікун може заявити про неї тільки в тому випадку, якщо у нього є докази, які підтверджують, що вона скоїла злочин", - уточнюють у документі.

Поправці передував указ 2019 року, що дозволив мешканкам країни виїжджати за кордон без дозволу опікуна. Відповідно до постанови, паспорт повинен бути виданий будь-якому громадянину, який досяг 21-річного віку і подав заявку. Це позбавляє опікуна можливості приймати рішення за жінку. Мешканки Саудівської Аравії також отримали право оформляти опіку над неповнолітніми дітьми, реєструвати шлюб, розлучення і особисто отримувати офіційні документи.

Нагадаємо, США визнали причетність принца Саудівської Аравії до вбивства Хашоггі, однак вирішили не карати його. Спадковий принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд у 2018 році схвалив спецоперацію із захоплення та вбивства журналіста Washington Post.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація