Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Шотландії знайшли найстарішу у світі таблицю Менделєєва

У Шотландії знайшли найстарішу у світі таблицю Менделєєва

Таблицю знайшли під час прибирання в аудиторії.

У Сент-Ендрюському університеті в Шотландії знайшли таблицю Менделєєва, датовану 1885 роком. Вона є найстарішою з усіх досі відомих.

Про це пише The Guardian.

Знахідку виявили в одній з аудиторій ще 2014 року під час прибирання. Але університет розповів про це тільки зараз.

Таблиця написана німецькою мовою і містить тільки 71 елемент. Співробітники університету з'ясували, що її надрукували у Відні, а в університет вона потрапила з Німеччини. Працівник навчального закладу купив її в 1888 році.

Цьогоріч знайдену таблицю покажуть публіці, а також проведуть всі необхідні дослідження. Поки вона зберігається в спеціальних умовах через крихкість.

Менделєєв відкрив періодичний закон в 1869 році. Зараз таблиця містить 118 елементів або 126, якщо рахувати ті, які є гіпотетичними.

Нагадаємо, 2019 рік проголошений Організацією об'єднаних націй Міжнародним роком періодичної таблиці хімічних елементів.

Відео Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали одразу троє вчених

Нобель з хімії - за "спрямовану еволюцію". Лауреатами найпрестижнішої наукової премії стали одразу троє вчених. Американка Френсіс Арнольд отримала нагороду за спрямовану еволюцію ферментів - тобто, генетичні зміни та відбір білків, що відповідають за хімічні реакції. Її співвітчизник, Джордж Сміт, для розробки нових білків використав вірус, що заражає бактерії. А британець Грегорі Вінтер використав цей метод для створення фармацевтичних препаратів. 

Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали одразу троє вчених

Залиште свій коментар

Вибір редакції