У Швеції з'явилася Піратська церква, яка виступає за вільне поширення інформації

У Швеції з'явилася Піратська церква, яка виступає за вільне поширення інформації

The Missionary Church of Kopimism / Фото: kopimistsamfundet.se

Адепти Піратської церкви виступають за вільне та необмежене розповсюдження інформації, а комбінації клавіш Ctrl + C і Ctrl + V називають священними символами.

Влада Швеції відмовилася офіційно визнати нову Піратську церкву, адепти якої виступають за необмежене копіювання та розповсюдження інформації.

Нова "церква", заснована 19-річним студентом, носить назву The Missionary Church of Kopimism (від англ. Copy me - "копіюй мене"), повідомляє TorrentFreak.

Піратська церква виступає проти пропрієтарного програмного забезпечення (такого, яке є приватною властність автора чи правовласника. - Ред.), обмежень на копіювання файлів і переробку авторських творів. Комбінації клавіш Ctrl + C (копіювати) і Ctrl + V (вставити) церква називає священними символами.

Стати прихожанином церкви можна через Інтернет - висловивши свою згоду з перерахованими на її сайті основними ідеями нової релігії.

"Ми віримо в те, що обмін інформацією священний, і його треба поважати. Стеження за людьми і підслуховування - гріх. Наша церква визнає священною абсолютну конфіденційність", - повідомляється на сайті церкви.

Клопотання про офіційне визнання було подано в кінці минулого року. У документі з відмовою в реєстрації влада стверджує, що хоча "піратська" церква і сформувала навколо себе співтовариство адептів, її ідеологія не є новою релігійною течією.

Представники церкви мають намір домагатися офіційного визнання своєї релігії і зажадали у влади роз'яснень про те, що необхідно для цього зробити.

Варто відзначити, що Швеція відрізняється традиційно високою активністю прихильників вільного обміну інформацією. Піратська партія Швеції має два місця в Європарламенті. У цій країні в 2003 році був заснований один найпопулярніших у світі файлообмінних сервісів - The Pirate Bay.

Читайте також:

Пірати ініціювали створення альтернативного Інтернету

У Великобританії дозволили відключати "піратів" від Мережі

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Повʼязані теми:

Наступна публікація