У США дайвери під час пандемії коронавірусу роблять захисні маски з океанського сміття

У США дайвери під час пандемії коронавірусу роблять захисні маски з океанського сміття

У США дайвери під час пандемії коронавірусу роблять захисні маски з океанського сміття

Виробництво масок допомогло очистити океан від 574 кілограми відходів.

У США група дайверів перетворює на маски для обличчя пластикові відходи, які до цього забруднювали океани. Цим вони допомагають людям захиститися у часи пандемії коронавірусу.

Про це пише CNN.

Маски для обличчя виготовляють Професійна асоціація інструкторів з дайвінгу (PADI) разом х компанією Rash'R, що продає екологічно чистий спортивний одяг. Одна багаторазова маска коштує $20,40 і продається з п'ятьма змінними фільтрами. Як зазначається, це собівартість її виготовлення.

"Ми не отримуємо прибуток від цього продукту", - розповіла сказала віце-президентка споживчого маркетингу в PADI Ліза Ніклін. "Ми вкладаємо у це душу. Ми піклуємося про океан і про наше дайверске співтовариство, тому ми можемо заприсягтися, що не наживаємося на цих складних часах".

Маски випускають у п'яти різних варіантах, але на всіх – морські тварини, як-от китові акули, скати чи великі білі акули. Також є маска для дітей. Поки що їх можна попередньо замовити.

PADI і Rash'R отримали понад 15 тисяч замовлень, тому їм довелося швидко нарощувати виробництво, аби задовольнити попит. Наразі виробництво масок допомогло очистити океан від 574 кілограмів відходів.

За словами Ніклін, придбання багаторазових масок для обличчя, подібних до тих, які продають вони, дозволяє людям захистити себе, залишивши респіраторні маски N95 і хірургічні маски для працівників охорони здоров'я, які найбільше їх потребують.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація