У США науковці дослідили, які роки в шлюбі є найщасливішими

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У США науковці дослідили, які роки в шлюбі є найщасливішими

Фото: Pexels

Дослідження тривали з 1980 року.

Дослідники зі США заявили, що справжнє щастя в шлюбі приходить після двох десятиліть спільного життя. До такого висновку двоє американських професорів дійшли, коли проаналізували стосунки двох тисяч американських пар.

Експеримент тривав з 1980 року, йдеться 13 листопада у сюжеті ТСН.19:30.

Його герої Богдан і Галина днями відсвяткували 65-ту річницю весілля. "Цілую його цілую, цілую всюди – бо така любов, як у мене до нього – то тільки в кіно може бути", - розповідає пані Галина.

Подружжя відсвяткували срібне, золоте, діамантове і залізне весілля, та як починалася їхня історія - не забули. Їй було 18 років, а йому - 23.

"Беру ровер зі старостою, сідаємо на ровер. Її саджаю на раму, - згадує пан Богдан. - Зачесана, гарна жіночка". 

Однак, пані Галина зізнається, що не раз думала, чи не піти від чоловіка: "Я навіть скаржилася мамі. А мама сказала мені: "Дитино, маєш двох дітей – живи!".

Мама була права - свідчить дослідження американських професорів. Дві тисячі пар, десятки років спостережень та нескінченні графіки й цифри звели усе до простого висновку: упродовж перших років і навіть десятиріч рівень кохання та вдоволення в парі падає, а потім - знову починає зростати. До того ж, що далі - то більше.

"Наше дослідження свідчить, що якщо перетерпіти важкий період, то всі питання вирішаться, і, найімовірніше, ви знову будете щасливими. І навіть щасливішими. Звичайно, це не стосується питань насилля", - каже професор американського університету Спенсер Джеймс.

Тим часом 2020 рік визнали неврожайним на офіційне кохання, оскільки кількість шлюбів впала майже вполовину. Так, ця субота взагалі стала першою, коли сходами центрального РАЦСу не піднялася жодна пара.

А от кількість розлучень майже не змінилася, навіть попри те, що вони тепер здійснюються тільки за попереднім записом.

Рада працює в системі з’єднання й роз’єднання сердець уже тринадцятий рік. Американській статистиці знаходить своє пояснення.

"Вони вже прикіпили одне до одного: діти повиростали і є вже дуже багато спільного. Будемо відверті, багато спільного майна, розлучення дорогі, а після 20 років вже не треба "випендриватися", - вважає столична керівниця відділів РАЦСів Рада Дашутіна. 

Письменниця Ірена Карпа в щасливу однолюбну вічність теж не вірить. Вона встигла вже тричі вийти заміж, двічі розлучитись і навіть написати про це книгу. Нині авторка живе в Парижі з третім чоловіком і радить не терпіти, якщо хтось допече.

А ось сімейна психологиня Вікторія каже, що стосунків без сварок не буває навіть у котів. Більше дивіться у сюжеті.

Раніше американські соціологи вирахували ідеальний вік для щасливого одруження.

Думка науковців: які роки у шлюбі найщасливіші

Думка науковців: які роки у шлюбі найщасливіші

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація