У США вийшла книга про кота Оскара - "пухнастого ангела смерті"

Тварина безпомилково може вгадати, хто з мешканців лікарні знаходиться на порозі смерті.

Девід Доза, професор геріатрії з Університету Брауна, видав книгу, присвячену коту на ім'я Оскар, який, як вважає персонал будинку пристарілих в Провіденсі, штат Род-Айленд, наділений незвичайним даром - він передбачає смерть пацієнтів.

Про це повідомляють 1 лютого закордонні новинні агентства і, зокрема, видання Examiner.

У книзі під назвою "Прогулянки з Оскаром: незвичайний дар звичайного кота" (Making Rounds With Oscar: The Extraordinary Gift of an Ordinary Cat), випущеної видавництвом Hyperion, Доза описує близько 50 випадків, коли тварина безпомилково може вгадати, хто з мешканців лікарні знаходиться на порозі смерті. Геріатр також висуває кілька версій, здатних пояснити цей феномен.

На третьому поверсі приватного будинку для людей похилого віку Steere House, про який йде мова, лежать люди, які страждають важкою формою старечого слабоумства - вони не в змозі говорити і не впізнають своїх близьких.

Після того, як в 2007 році New England Journal of Medicine опублікував есе, присвячене Оскару, Доза побоювався, що родини пацієнтів лікарні прийдуть в жах від цього "волохатого ангела смерті". Проте його побоювання не підтвердилися - багато з них називають кота "утішником" і тепло відгукуються про нього в некрологах і надгробних промовах.

Співробітники Steere House взяли Оскара в 2005 році - вони визнали, що цей звичайний сіро-білий кіт середньої пухнастість привнесе домашній затишок у побут будинку для людей похилого віку. Він відволікав хворих, які сидять у черзі до лікаря, від важких думок, а також грав з дітьми відвідувачів.

Приблизно через рік персонал лікарні зауважив, що Оскар, який зазвичай не засиджувався довго в одній і тій же палаті, проводить довгі години, лежачи на грудях у тих, хто доживає свої останні години. "Діагноз", який виставляється котом, був настільки точний, що співробітники лікарні стали повідомляти про нього родичам. Якщо ж кота не пускали в палату до вмираючого, він починав схрестити у двері і жалібно нявкати.

Одного разу медсестра поклала Оскара на груди до тяжко хворого пацієнта, якому, як вважали лікарі, жити залишилося недовго. Проте кіт відмовився проводити час в його ліжку, а через короткий час з'ясувалося, що медики допустили помилку - цей хворий пішов на поправку.

У своїй книзі Доза не дає розгорнутого наукового пояснення феномену Оскара, однак висуває припущення, що кіт відчуває запах плоті, що розкладається, недоступний нюху людини. На підтвердження своєї здогадки він наводить приклад деяких собак, здатних відрізнити ракових хворих по запаху.

Читайте також:

Уряд Киргизії буде видавати паспорти баранам

У Рівненському зоопарку народилися троє левенят

Україні загрожує міжнародний скандал через безпритульних тварин

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: