У США здійснили ідею з мультфільму "Вперед і вгору!": будинок злетів у небо на кульках

У США здійснили ідею з мультфільму "Вперед і вгору!": будинок злетів у небо на кульках

Ілюстрація / Фото: youtube

Учасникам експерименту знадобилися 300 повітряних куль розмірами до 2,4 м, причому для заправки одного кулі потрібен цілий балон гелію.

 Сюжет мультфільму "Вперед і вгору!", в ході якого будиночок зі старим чоловіком і хлопчиком піднімається в повітря на зв'язці повітряних куль, повторили в реальності експериментатори з телеканалу National Geographic.

Учасники експерименту, що проходив у Каліфорнії, залучили професійних інженерів, учених, двох пілотів і групу добровольців. Їм знадобилися 300 повітряних куль розмірами до 2,4 м, причому для заправки одного кулі потрібен цілий балон гелію. Будиночок був створений невеликий - 4,8 х 4,8 х 5,5 м.

Будівля успішно піднялося над каліфорнійською пустелею і провела в повітрі близько години на висоті в 3000 м.

Експериментатори у той же час зізналися, що будиночок був не цілком справжній - він був спеціально виготовлений з легких матеріалів.

"Ми встановили, що насправді практично неможливо було б підняти в повітря справжній дім", - сказав виконавчий продюсер проекту Бен Боуї. Проте все ж вдалося запустити в політ полегшений будинок, та забезпечити безпечний політ із двома людьми на борту.

Експериментатори встановили також світовий рекорд за кількістю повітряних куль в одній зв'язці.

Читайте також:

Американець перетнув Ла-Манш на повітряних кульках

У Британії відкрився фестиваль повітряних куль

Хлопчика "з повітряної кулі" знайшли вдома у картонній коробці

Повʼязані теми:

Наступна публікація