У Танзанії брудні шкарпетки будуть використовувати для боротьби з малярією

У Танзанії брудні шкарпетки будуть використовувати для боротьби з малярією

Малярійний комар / Фото: dincao.com.br

Запах несвіжих шкарпеток приваблює малярійних комарів так само, як і запах людини. Тому брудні шкарпетки можуть заманювати малярійних комарів у пастки.

У Танзанії планують використовувати брудні шкарпетки для боротьби з малярійними комарами. За інформацією вчених з Інституту здоров'я міста Іфакара, запах несвіжих шкарпеток приваблює малярійних комарів так само, як і запах людини. Тому брудні шкарпетки можуть заманювати малярійних комарів у пастки.

За словами керівника дослідження Фредоса Окуму, важливу роль у цьому грає вартість і доцільність. "Дістати брудні шкарпетки неважко, і не потрібно змішувати хімікати. Це така річ, яку можна виготовити кустарним способом", - зазначив вчений.

Експеримент проводиться в трьох селах Танзанії, де жителі сильно страждають від малярії. У деяких пастках, розставлених для приманки комарів, використовуються хімічні сполуки, що імітують людський запах, а в інших - брудні шкарпетки. Потім вчені порівняють кількість спійманих комарів.

Канадський фонд допомоги дослідникам Grand Challenges і Фонд Білла і Мелінди Гейтс вже проявили інтерес до експерименту. Кожен з цих фондів збирається направити танзанійським вченим допомогу в розмірі $ 388 тис.

"Нас надихають такі люди як Фредос. Ми віримо, що новатори в країнах, що розвиваються, краще усіх вирішують свої проблеми", - зазначив голова фонду Grand Challenges Пітер Сінгер.

Читайте також:

Українські моряки привезли з Нігерії малярію

Джордж Клуні перехворів у Судані на малярію

Вчені позбавили комарів здатності переносити малярію

Повʼязані теми:

Наступна публікація