У Туркменистані свято дині

Кожного серпня Туркменистан відзначає свято дині. Національне свято заснував перший президент країни Сапармурат Ніязов.

Диня
(Фото: tropical.ru)
Кожної другої неділі серпня в Туркменистані відзначають свято дині. День туркменської дині, який в народі також називають ”солодким святом”, відзначають з 1994 року. 

”У незалежної держави мають бути свої нові свята, співзвучні новій епосі”, - вважав перший президент країни Сапармурат Ніязов, який в липні 1994 року своїм указом заснував цю святкову дату. 

В даний час в Туркменистані вирощують більше 440 сортів динь. Скоростиглі та зимові, величезні, як валуни, і величиною з яблуко, солодкі туркменські дині стали символом гармонії людини з природою. Максимум сонця і мінімум води дали туркменській дині такий смак і аромат, який не можна сплутати зі смаком і ароматом плодів, які вирощені в інших, навіть сусідніх країнах. 

Найдавніші сорти туркменської дині беруть свій початок у дванадцятому столітті, а наймолодші сорти були створені на початку нового тисячоліття. 

Напередодні баштанників, науковців-аграріїв і весь народ суверенного Туркменистану зі святом туркменської дині привітав Президент Гурбангули Бердимухаммедов. Привітання глави держави опубліковане у всіх газетах країни. 

У неділю святкові заходи на честь ”королеви баштану” пройдуть по всій країні, основні торжества пройдуть в Ашгабаті. 

Головними ”винуватцями торжества” на святі стануть селяни-баштанники, вчені-селекціонери, чия копітка праця власне й створює дині. Їх будуть вшановувати, дарувати подарунки, роздавати премії за успішну роботу з вирощування баштанних культур. 

У всіх парках, культурних центрах, концертних майданчиках, площах міста пройдуть гуляння, вистави, де всіх присутніх пригостять національними блюдами, і, звичайно ж, динями і кавунами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: