У Великобританії кокаїн виявився дешевшим за каву, вино і пиво

За десять років ціна на кокаїн у Великобританії впала в два рази і тепер він коштує дешевше за чашку кави або келих вина.

Ціна дози кокаїну в Великобританії впала нижче ціни чашки кави у вуличних кафе. Про це говориться в доповіді Комітету з питань внутрішніх справ нижньої палати британського парламенту, яка присвячена торгівлі кокаїном в країні.

У документі зазначено, що за період з 1999 по 2009 роки роздрібна ціна на кокаїн впала в два рази - з 80 до 40 (приблизно 481 грн) фунтів стерлінгів за грам. Відповідно, разову дозу - доріжку - кокаїну можна придбати за ціною від двох до восьми фунтів стерлінгів.

Як відзначає газета The Daily Mail, чашка кави на винос коштує дорожче двох фунтів стерлінгів (2 фунти стерлінги – 24,04 грн), а келих вина або пінта пива в Лондоні, за які просять близько 3,5 фунта, істотно перевершують за ціною початкову дозу кокаїну.

У доповіді наголошується, що кількість споживачів кокаїну у Великобританії за останні одинадцять років збільшилася в п'ять разів. При цьому поліції вдається перехопити лише невелику частину наркотиків, що надходять у країну: в 2009 році було вилучено 3,5 тонни кокаїну, тоді як ввезено було, за оцінками експертів, близько 30 тонн.

Ціни на кокаїн у Великобританії продемонстрували за останнє десятиліття протилежні тенденції. Якщо роздрібна ціна впала, то оптова за той же період зросла. Наркодилери вийшли з положення за допомогою добавок - за останні роки "чистота" кокаїну, що продається на вулиці істотно знизилася. Часто покупець отримує тільки 25-процентний порошок, в деяких випадках концентрація наркотика опускається до 5 відсотків.

За оцінками авторів доповіді, в 2008 році через вживання кокаїну у Великобританії померли 235 людей. Парламентарії вважають, що одним з важливих методів боротьби з кокаїнової наркоманією повинна бути пропаганда і розвінчання міфу про нього, як про "безпечний" наркотик.

Читайте також:

Шефа гватемальської поліції заарештовано за торгівлю кокаїном

Британська поліція конфіскувала рекордну партію кокаїну на 421 млн

У Північній Ірландії поліція вилучила партію кокаїну на 5,6 млн євро

В американському аеропорту вилучили смажене курча, фаршироване кокаїном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: