У Японії рекордно рано зацвіла сакура

Сакура острові Кюсю розцвіла на 13 днів раніше звичайного, це рекорд за останні 56 років.

Рекордно рано почала квітнути в Японії сакура, далекосхідний різновид вишні, яка вважається символом країни.

Вона вкрилася першими ніжними квітами в місті Фукуока на острові Кюсю - найпівденнішому на основній частині японської території. Сакура розцвіла там на 13 днів раніше звичайного терміну. Це абсолютний рекорд з 1953 року, коли в країні почали на науковій основі фіксувати такі дати і складати точну статистику.

Тепер щодня, як інформація про ведення бойових дій, національні засоби масовій інформації повідомлятимуть про просування фронту цвітіння все далі на північ японської території. З особливою цікавістю мешканці країни стежать за вишнями в синтоїстському храмі Ясукуні в центрі Токіо. Поява на них перших квіток сповіщає, що священна пора милування сакурою прийшла і в японську столицю.

Японці не обривають гілки вишні, хоча деякі школи ікебана роблять з їх використанням вишукані композиції. Більшість мешканців країни в нинішню пору вважають за краще у вільний час переміщатися в парки, які через декілька тижнів буквально тонутимуть в морі кольорів всіх відтінків рожевого. За старовинною традицією, мільйони японців влаштовують пікніки з випивкою і закускою прямо під деревами і насолоджуються виглядом повільно опадаючих пелюсток.

Втім, для муніципальних служб і поліції такі розваги обертаються необхідністю щодня прибирати з парків гори сміття і втихомирювати хмільних громадян.

Перша згадка про сакуру в японській літературі була зроблена ще в 712 році н.е. Її цвітіння асоціюється з легким естетичним смутком і нагадує про швидкоплинність краси.

У Японії є п'ять основних видів сакури і не менше 200 гібридів, створених садівниками.

Читайте також:

У Японії безкоштовно роздають iPhone

У Японії кішок і собак призначають начальниками залізниці

У Японії відкрився "Сніговий фестиваль"

В Японії роботом-поліцейським можна керувати за допомогою мобільного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: