Учені прогнозують масштабне "здрібнішання" тварин – слони та носороги можуть зникнути з лиця Землі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учені прогнозують масштабне "здрібнішання" тварин – слони та носороги можуть зникнути з лиця Землі

Associated Press

Натомість світ заполонять дрібні гризуни та пташки.

Учені прогнозують, що протягом століття більшість великих видів тварин зникнуть з лиця Землі, оскільки людство винищить місця їхнього проживання.

Про це пише The Sun.

Тим часом гризуни та невеликі співочі пташки матимуть надзвичайний успіх. Очікується, що в середньому істоти стануть на 25% меншими, оскільки їм доведеться пристосуватися до таких загроз, як збезлісення, полювання, землеробство, урбанізація та глобальне потепління.

Водночас за останні 130 тисяч років, після останнього льодовикового періоду, середній розмір тіла тварин зменшився лише на 14%.

Як зазначається, фахівці з Університету Саутгемптона вивчали масу тіла, розмір посліду, середовище проживання, раціон і тривалість життя 15 484 живих тварин і птахів.

Вони також використовували "Червону книгу" Міжнародного союзу охорони природи, аби передбачити ймовірне зникнення.

Один з дослідників сказав: "У майбутньому переважатимуть дрібні тваринки, що живуть мало, народжують багато, харчуються комахами, і можуть існувати у найрізноманітніших місцях".

Роб Кук, провідний автор дослідження, додав: "На сьогоднішні найбільшою загрозою для птахів і ссавців є людство".

Професор Фелікс Ейгенброд зазначив: "Ми продемонстрували, що прогнозоване вимирання не матиме випадкового характеру. Це, швидше, буде вибірковим процесом, який "відфільтрує" деяких істот, залежно від їхніх особливостей та чутливості до екологічних змін".

Раніше коал оголосили функціонально вимерлими. Будь-яке генетичне захворювання або патоген можуть стати останнім цвяхом у їхній труні. Не лише коали під загрозою зникнення. Мільйонам тварин і рослин загрожує вимирання. Люди також у небезпеці. Нещодавно ООН опублікувала великий звіт про те, у якому стані наразі перебуває довкілля. Розповідаємо найголовніше з нього. Тим часом глобальне потепління вперше стерло з лиця Землі цілий вид ссавців. Тваринкам фактично не залишилось де жити і що їсти через підняття рівня Світового океану.

У Честерському зоопарку на світ з'явилися черепахи виду, який вимирає

У Честерському зоопарку на світ з'явилися черепахи виду, який вимирає
Наступна публікація