Учені відкопали 3 дивні мумії

У єгипетському оазисі Ель-Фаюм група російських археологів розкопала одразу декілька мумій греко-римського періоду, які поки не відомі єгиптології.

Розкопки ведуться в сотні кілометрів на південь від єгипетської столиці коло стародавнього некрополя, на місці якого був побудований коптський монастир Дейр-ель-Банат.

Як повідомляє керівник досліджень, під час розкопок були знайдені гробниці з трьома муміями епохи Птолемеїв, що добре збереглися. Цікаві не лише мумії, але й самі саркофаги.

"На відміну від інших, вони мають різнокольорові малюнки та ієрогліфічні написи, які несуть дані про покійного та його сім'ю," - повідомила керівник Центру єгиптологічних досліджень РАН Галина Бєлова.

Єгиптологи оточили мумію
news.yahoo.com
Найбільша загадка знахідки - це дитина, похована в оточенні муміфікованих тварин
Одна з кришок саркофагу приховувала захоплюючу картину - позолочену маску, яка через дві тисячі років зберегла незвичайне сяйво. Експерти, судячи з намальованої на масці чорної бороди, вважають, що це мумія чоловіка, можливо, глави сімейства.

У тій же гробниці була знайдена незаймана мумія в картонажі з пресованого папірусу довжиною 140 сантиметрів. Учені не зважилися відкривати картонаж у польових умовах, проте судячи з розмірів і малюнків на картонажі, всередині похована дитина, швидше за все, дівчинка.

Окрім цього, археологи знайшли ще одне унікальне поховання поблизу гробниці некрополя - це дитина, похована в оточенні муміфікованих тварин, серед яких знаходяться собака, кішка, мавпа та ібіси. Раніше вчені не зустрічали подібних похованнь, тому не можуть знайти відповіді на питання, чому дитину поховали в оточенні тварин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: