Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені виявили, що протези Джорджа Вашингтона зроблені із зубів рабів

Зазначається, що протягом свого президентського терміну Вашингтон був рабовласником. У нього налічувалось близько 317 рабів.

Перший американський президент Джордж Вашингтон, ймовірно, носив зубні протези, що зроблені не з дерева, а з зубів чорношкірих рабів. Про це повідомляє Live Science.

Зазначається, що Джордж Вашингтон мав декілька наборів протезів, які були зроблені зі слонової кістки, металевого сплаву і що є найстрашнішим припущенням – з зубів інших людей. Повідомляється, що ці зуби, найвірогідніше, належали колись рабам. Посилаючись на Mount Vernon Ladies' Association, у документах Вашингтона наведено факти того, що він купував зубні щітки та зубні порошки вже у свої 20 з гаком років, але безрезультатно. Коли йому було 24 роки, у нього випав перший зуб. До 1781 року Вашингтон уже носив часткові протези, проте 1789 року у президента залишився лише один зуб.

Того ж року він почав носити суцільні протези, які були зроблені зі слонової кістки або людських зубів.

Такі зуби можливо було купити майже за безцінь у чорношкірих рабів або у найкращому випадку у дуже бідних людей, зазначила Кетрін Гехред, дослідник Вірджинського університету.

"Ймовірно, Джордж Вашингтон здійснював свою інавгураційну промову уже з зубами темношкірих рабів. Це жахливо", – сказала вона. За словами учених, протягом свого президентського терміну Вашингтон був рабовласником.

Він підписав деякі законодавчі акти, такі як "Закон про торгівлю підпільним господарством", який намагався встановити певні обмеження на установи в США. А також підписав "Закон про рабів втікачів ", який надав рабовласникам право вимагати повернення своїх рабів назад з тих держав, куди останні втекли.

ВідеоПовага з дитинства: США відзначають Президентський день

Збуренні розслідуванням російського втручання у свої вибори, Сполучені Штати відзначають сьогодні президентський день: не Дональда Трампа, а власне самого Інституту президентства. Дату призначили до дня народження Джорджа Вашингтона.

Повага з дитинства: США відзначають Президентський день

Так, Гехред зазначає: "Він купляв і продавав людей, намагався переслідувати, коли вони втікали, а коли Вашингтон жив у Філадельфії, то використовував усі лазівки, аби не дозволити їм піти на свободу".

Повідомляється, що до моменту своєї смерті у нього налічувалось близько 317 рабів. У травні 1784 року він купив у них дев’ять зубів. Так, у його записах зазначається, що "заплачено готівкою неграм за 9 зубів для лікаря Ле Муара".

Цей лікар був одним із дантистів Вашингтона, з яким президент спілкувався щодо купівлі зубів.

"Немає впевненості, що саме ті дев'ять зубів, куплених у рабів, виявилися у протезах, але цілком можливо, що Вашингтон і дантист уклали угоду, в якій той закуповує зуби дешевше у рабів, щоб знизити загальну вартість протезів", – повідомляє Гехред.

Учений зазначає, що таким рабам платили мізер, стільки не заплатили б, припустимо, білошкірій людині. Повідомляється, що один набір протезів Вашингтона, який містить людські зуби з невідомого рота або ротів, наразі залишається у колекції у приміщенні Маунт-Вернон.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що поліція розкрила наймасштабнішу в сучасній історії Великобританії ферму з поневоленими робітниками. У графстві Корнуолл правоохоронці заарештували трьох чоловіків, які тримали у рабстві дві сотні людей – здебільшого вихідців з Румунії, Болгарії та Литви. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції