Вчені з'ясували секрет собачого нюху

Дослідники, які працювали з тваринами декількох порід, створили комп'ютерну модель собачого носа.

Вчені з'ясували, як влаштовані органи нюху у собак. Дослідники, які працювали з тваринами декількох порід, створили комп'ютерну модель собачого носа. Підсумки роботи опубліковані в журналі Journal of the Royal Society Interface. Коротко про них пише портал ScienceNOW.

На першій стадії дослідження вчені провели магнітно-резонансну томографію носа безпородних собак (вчені працювали з трупом тварини). Далі автори з'ясували, як саме відбувається сам процес обнюхування (досі подібні дослідження не проводилися).

Для цього вчені розробили спеціальні намордники, які вимірювали частоту втягувань повітря при обнюхуванні якого-небудь предмета. Виявилося, що незалежно від свого розміру собаки роблять це з частотою приблизно п'ять разів на секунду. Дослідники визначили, що собаки саме нюхають, а не просто дихають, відстеживши рух ніздрів. Автори роботи змогли скласти "маршрут" руху повітря усередині ніздрів.

На підставі зібраних даних була побудована комп'ютерна модель собачого носа. Учені зробили висновок, що собаки здатні розуміти, який запах потрапив у кожну з ніздрів. Завдяки цій здатності вони можуть точно встановити напрямок, звідки прийшов той чи інший аромат. Ще одна особливість собачого носа - повітря дуже швидко розподіляється усередині нього по лабіринту шляхів, які ведуть до нюхових рецепторів. Таким чином, джерела запаху залишаються всередині собачого носа вже після того, як тварина видихнула.

Схожим чином органи нюху влаштовані у щурів та інших звірів, які добре розрізняють запахи. Нещодавно інший колектив дослідників виконав роботу, за підсумками якої було реабілітовано нюх птахів. Вчені довели, що це почуття для пернатих настільки ж важливо, як і для тварин без крил.

Читайте також:

Кішка заважала поліцейському штрафувати її господаря

Кішка міністра наїздила 150 кілометрів на службовому авто

На одній із ферм в Китаї собака всиновив порося

Американці вивели кішку, яка світиться в темряві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: