Українці святкують День вишиванки: цікаві факти про етнічний одяг

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Свято святкують кожного третього четверга травня.

Кожного третього четверга травня в Україні святкують День вишиванки. Цього року свято припало на 21 травня. Дослідники не беруться стверджувати, коли саме вишивана сорочка стала традиційною, але сьогодні цей атрибут асоціюється саме з  українцями. 

Цікаві факти про вишиванку - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Вишиванка пасує до джинсів, кросівок і навіть до ділового костюма. Першим поєднувати вишиванку з піджаком ще в 19 столітті почав поет Іван Франко. 

У всьому світі вишивана сорочка асоціюється саме з українцями. "Для українця вишиванка - це одним словом сказати, що я українець. Інші, якщо надягають, десь наслідують – це не те", - каже український живописець Іван Марчук. 

У наш час дослідники вишивки нараховують понад 200 старовинних швів і понад 20 технік гаптування. Серед них найпоширеніші нині гладь і  хрестик.  До речі, хрестиком в Україні  ніхто не вишивав аж до 19 століття.  Своїми особливими вишиванками може похвалитися не тільки кожен регіон України, а й навіть окремі села. 

Відео Мода на український орнамент: як вишиванка стала світовим трендом

День вишиванки — таке красиве свято відзначає сьогодні Україна. Дослідники не беруться стверджувати, коли саме вишивана сорочка стала традиційною, та сьогодні цей атрибут асоціюється саме з українцями. І до того ж цей символ ще й дуже модний. Дивіться цікаві факти про вишиванку.

Мода на український орнамент: як вишиванка стала світовим трендом

Свій унікальний почерк вишивання винайшов Микола Симчич з Прикарпаття. У 1990-х після авіакатастрофи він раптово взяв у руки голку й з того моменту не відпускає. "Я малюю нитками. Хтось фарбами, олійною, акварельною, а я малюю нитками. Не можу порівнювати себе з такими метрами як Марчук, бо в Марчука так само, його малюнки - штрихи", -  каже митець.

Микола переконаний, що для кожного вишивка має бути індивідуальною: "Я створюю вишивані сорочки з тим завданням, щоб оберегти людину. Ти дивишся на свого замовника, дивишся в його очі, як він виглядає. Це все складається в певний орнамент, який є його конкретно".

Вишитий одяг популярний в усьому світі. Французький дизайнер Жан-Поль Готьє присвятив вишивці цілу колекцію суконь. Вишитими етномотивами оздоблювали свої роботи Джон Гальяно та Valentino. Вишиванка завойовувала серця й голлівудських зірок. У вишитому одязі виходять в люди знамениті співачки, актори та світові політичні лідери.

Залиште свій коментар

Вибір редакції