Українські полярники на станції "Академік Вернадський" побачили незвичайне явище: фото

Велетенські айсберги та крижані острови наче "зависли" в повітрі над поверхнею океану.

Науковці, які працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, спостерігали незвичайне явище над поверхнею Південного океану.

Про це розповіли у Сніданку з 1+1.

Велетенські айсберги та крижані острови наче "зависли" в повітрі над поверхнею океану. Проте вони виявилися не справжні - це оптичні ілюзії. Міражі утворюються через аномальне заломлення світла в атмосфері. Вони можуть "висіти" в Антарктиці днями, а то й тижнями.

"Це – міражі, такі ж, як можна побачити над розпеченим асфальтом автошляхів або пісками пустелі. Добре, що летючі айсберги це лише міраж, бо інакше, крім перегортання пінгвінів, нашим полярникам довелося б відганяти від станції ще й величезні шматки криги", – жартують науковці.

Горизонт, який бачить спостерігач в цей час, є умовним, він лежить нижче справжнього. 

Українські полярники помітили в Антарктиді летючі айсберги

Українські полярники помітили в Антарктиді летючі айсберги

Як повідомлялося, одразу двоє горбатих китів припливли просто до берегів острову Галіндез, на якому розташована станція "Академік Вернадський", завдяки чому українські полярники стали свідками рідкісної події. Дослідники нагадали, що ці істоти – найчисленніші кити в районі Антарктичного півострова. Їхня середня вага сягає 30 тонн, а довжина 13,5-14,5 метра.

Повʼязані теми:

Наступна публікація