Унікальна пересадка рук

Група іспанських хірургів під керівництвом відомого трансплантолога Педро Кавадаса вперше в світі провела операцію по пересадці рук.

Зі слів Кавадоса, така операція потрібна пацієнту, що позбувся лівої руки 40 років тому. Три роки тому ця людина перенесла інсульт, що паралізував праву половину тіла. Так, щоб повернути хворому хоча б одну рухому руку її довелося пересадити з правого боку на лівий.

Операція складалася з двох етапів. Спочатку лікарі змінили положення великого пальця на кисті так, щоб вона була більше схожа на ліву руку. Після цього права рука була пересаджена на куксу, що залишилася від лівої.

Операція була успішно проведена 29 квітня, в госпіталі La Fe (Валенсія). У найближчі два дні лікарі мають намір виписати хворого додому. Тепер йому потрібно посилено розробляти і тренувати «нову » ліву руку.

Минулого року команда доктора Кавадоса успішно провела пересадку відразу двох донорських рук жінці з Колумбії. Їх пацієнтка, 47-річна Альба Люсия Кармона, позбулася обох рук ще в 1978 році, в результаті вибуху в хімічній лабораторії.

Якось Педро Кавадас повідомив журналістам, що готує до пересадки верхніх кінцівок відразу п'ять пацієнтів – чотирьох чоловіків і одну жінку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: