Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Австралії активісти подали до суду від імені рідкісного посума на лісопромисловців і виграли

В Австралії активісти подали до суду від імені рідкісного посума на лісопромисловців і виграли

Компанію звинуватили у необережних роботах на території проживання тварин.

В Австралії активісти подали позов до суду проти лісопромислової компанії VicForests від імені посума. Федеральний суд постановив, що лісопромисловці порушили екологічні закони, зруйнувавши місце проживання посума Ледбітера, що під загрозою зникнення. 

Про це пише The Conversation.

За так званими регіональними лісовими угодами деякі лісозаготівельні роботи на території Австралії звільнені від федеральних природоохоронних законів. Через це навіть ті види, що зникають, опиняються під загрозою. 

Один з таких видів - посум Ледбітера - від 1971 року є емблемою фауни австралійського штату Вікторія. Вижило тільки 1 200 дорослих особин, які залишаються в дикій природі, майже винятково в регіоні Центрального нагір'я.

Судові розгляди проти VicForests ініціювали 2017 року невеликою громадською групою Friends of the Leadbeater's Possum (Друзі посума Ледбітера - перекл.) У позові, який був поданий від імені поссума Ледбітера, вони стверджували, що компанія зруйнувала середовище проживання тварини.

Після кількох років судових розглядів суд постановив, що компанія порушила низку аспектів Кодексу практики виробництва деревини. Зокрема, лісопромисловці не зробили такий план робіт, за якого вони не несли б загрози видам тварин, що перебувають під загрозою зникнення.

На думку активістів, цей правовий прецедент допоможе штату і країні переосмислити процеси у лісопромисловій галузі.

Нагадаємо, у Франції кукурікання пернатого Моріса стали причиною юридичного позову до власниці птаха. Через його співи сусідам урвався терпець.

Залиште свій коментар

Вибір редакції