В Намібії знайшли затонулий 500 років тому корабель із скарбами на $ 13 млн

На кораблі було золото, слонова кістка і скелети.

Алмазокопачі, які працюють біля берегів Африки, наткнулися на скарб із золотих монет вартістю 13,27 млн доларів.

Корабель "Добрий Ісус" був уперше виявлений біля берегів Намібії у квітні 2008 року. Це було португальське судно, яке відправилося в плавання з Лісабона 1533 року під керівництвом капітана Франсиско-де-Норонья, і зникло разом з усією командою під час подорожі до Індії, пише Daily Mail.

Копачі виявили уламки корабля у той час, як вони осушували штучне озеро з солоною водою уздовж Берега Скелетів. Тут причаїлися безліч затонулих кораблів, але ця знахідка стала найстарішою і вперше знайдене судно було переповнене золотом і слоновою кісткою.

Алмазокопачі не відразу знайшли скарб. Спочатку вони виявили дивні шматки дерева і металу уздовж пляжу, а вже потім натрапили на корабель, похований під піском. На шостий день вони знайшли скриню, повну золота.

На кораблі були німецькі мідні злитки, слонова кістка із Західної Африки, португальські, іспанські, флорентійські і венеціанські золоті і срібні монети, зброя, в тому числі мечі і ножі, одяг, і, звичайно ж, скелети.

Також були виявлені бронзові чаші, довгі металеві стовпи, компаси та астрологічні інструменти.

Археолог Дітер Нулі розповів, що знайдене золото залишиться в уряду Намібії. За його словами, коли скарб знаходять на пляжі, то воно належить країні, на території якої розташований пляж. Єдиний виняток, коли йдеться про корабель держави - тоді країна, під прапором якої судно відпливало, отримує його і весь його вміст.

І в цьому випадку корабель належав королю Португалії, тому корабель і весь його вміст належить Португалії. Проте португальський уряд дуже щедро відмовився від цього права, дозволяючи Намібії отримати усе знайдене багатство.

Нагадаємо, Колумбія знайшла уламки іспанського галеона "Сан-Хосе", який затонув біля берегів Картахени. Передбачається, що на його борту вантаж смарагдів, золотих і срібних монет. "Сан-Хосе" затонув у 1708 році в Карибському морі поблизу портового міста-фортеці Картахена. Він був частиною флоту короля Філіпа V, який протистояв англійцям під час Війни за іспанську спадщину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: