В Росії водіям дозволили бути трохи п’яними за кермом

Для того, щоб визнати водія п’яним, слід не тільки встановити наявність алкоголю в повітрі, що він видихає, але й заміряти його вміст.

тест на алкоголь
Вміст алкоголю має бути не менше 0,15 міліграма на один літр повітря. Фото acars.ru
Верховний суд РФ визнав недійсним пункт інструкції МОЗ, в якому говориться про визначення нетверезості водіїв.

Суд повністю задовольнив позов Азамата Сагнаєва, який оскаржив 16-й пункт інструкції Міністерства охорони здоров'я по проведенню медичного огляду. В цьому пункті зазначається, що для визнання водія нетверезим досить встановити факт наявності алкоголю в повітрі, яке він видихає.

На думку позивача, дане положення протирічить статті 27.12 Кодексу про адміністративні порушення, в якій встановлені максимальне значення для вмісту алкоголю в крові водія – "наявність абсолютного етилового спирту в концентрації 0,3 і більше грама на один літр крові або 0,15 і більше міліграма на один літр повітря, що видихається".

Таким чином, при медичному огляді слід не просто встановлювати наявність алкоголю в організмі автомобіліста, але і визначати рівень його вмісту. Верховний суд погодився з аргументам Азамата Саганаєва і визнав пункт 16 недійсним в частині, що дозволяє виносити висновок про сп'яніння.

В листопаді 2008 року Верховний суд відмінив ще два пункти цієї інструкції. Йдеться про положеннях, що вирішували медиками виносити висновку про сп'яніння водія "невстановленою речовиною" лише на підставі клінічних ознак.

Читайте також:

В Санкт-Петербурзі викрали "Мерседес" з леопардом в багажнику

В Інтернеті з'явилася гра, в якій треба вбивати хворих на грип свиней

Львівські депутати влаштували боксерський поєдинок

В Росії іменем Путіна назвали ескімо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: