Важливо заробляти не багато, а більше

Дослідники зробили цікаве відкриття: самопочуття чоловіка залежить від зарплати його колег.

Інтенсивність відчуття задоволення від матеріальної винагороди значно зростає у чоловіків, що знають про те, що вони одержують більше своїх колег, які виконують аналогічну роботу.

Про це свідчать результати експерименту, проведеного співробітниками Боннського університету.

красунчик
Найщасливішими почуваються чоловіки, які знають, що отримали більше грошей, ніж їхні суперники
Учасникам дослідження, розділеним на пари, пропонувалося виконати серію тестів різної складності, за правильне виконання яких виплачувалися премії - від 30 до 120 євро. Розміри премій за однакові завдання були різними, причому учасників інформували про те, яку суму одержує їх партнер.

В процесі експерименту активність головного мозку випробовуваних фіксувалася методом функціональної магнітно-резонансної томографії.

Як і очікувалось, отримання премії призводило до активації вентральної частини смугастого тіла (corpus striatum). У цій області головного мозку знаходиться центр задоволення, що активізується у відповідь на приємні подразники - смачну їжу, сексуальне збудження тощо.

Знання про розмір премій оточуючих справляло помітний вплив на інтенсивність реакції. Найактивнішим центр задоволення був у чоловіків, що знають про те, що вони одержали значно більше грошей, ніж їх візаві, що виконав точно таке саме завдання.

"Цей результат полягає у явній суперечності з традиційною економічною теорією, яка вважає значущим чинником економічної мотивації лише абсолютний розмір винагороди," - вважає автор дослідження Армін Фальк.

Найближчим часом дослідники мають намір провести аналогічний експеримент за участі жінок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: