Учені дізналися про неочікуваний вплив шоломів на безпеку велосипедистів

Учені дізналися про неочікуваний вплив шоломів на безпеку велосипедистів

Велосипедисти поводять себе більш ризиковано на дорогах, коли одягають захисні шоломи. / Фото: Getty Images

Результати досліджень поставили під сумнів ефективність захисних засобів.

Носіння захисного обладнання робить людей нерозсудливими. Таких висновків дійшли науковці Доктор Вокер та Доктор Гамбл з університету Бата у Великобританії. Їхнє дослідження показало, що велосипедисти поводять себе більш ризиковано на дорогах, коли одягають захисні шоломи.

Як повідомляє Metro, у дослідженні взяли участь люди віком від 17 до 56 років. Вчені проаналізували їхній рівень ризику завдяки комп'ютерній симуляції. Людей поділили на дві групи, одна з яких вдягла шоломи, а інша – бейсболки.

Учасники експерименту надували повітряну кульку, зображену на екрані. Вони отримували бали за надування кульки, але втрачали їх всі, якщо вона лопалася. Так, група з шоломами була більш схильною до ризику та надувала кульку до більших розмірів.

"Це означає, що люди, які одягають захисні обладнання, схильні до ризику, від якого їх це екіпірування не зможе захистити", - розповів Доктор Вокер.

"Якщо почуття захищеності робить людей нерозважливими, що й показують результати дослідження, це може вплинути на різні види ситуацій, можливо, навіть на те, які стратегічні рішення приймають солдати в залежності від носіння бронежилета", - додав Доктор Гамбл.

Нагадаємо, нещодавно американець Джеффрі Тененхос проїхав три тисячі миль на "громадському" велосипеді, скориставшись програмою обміну велосипедів Citibike. Світ фотозвіт він виклав в Instagram.

Повʼязані теми:

Наступна публікація