Група британських дослідників склала список порад для людей, які залежні від Інтернету та цифрових технологій.
Група дослідників з інженерного факультету Кембриджського університету запропонувала нескладні рекомендації, покликані допомогти людям контролювати своє використання Інтернету та цифрових технологій.
Отже, людям, які відчувають залежність від комп'ютерних технологій, належить дотримуватися такої "збалансованої комунікативної дієти":
1. Перед тим як змінювати свої звички, їх слід усвідомити; ведіть щоденник використання комп'ютера і сидіння в Інтернеті.
2. Тримайте комп'ютери та ігрові приставки в центральному приміщенні дому, щоб члени сім'ї не сиділи за комп'ютерами поодинці в своїх кімнатах.
3. Введіть правила на основі консенсусу (наприклад, домовтеся не обідати перед комп'ютером).
4. Подавайте приклад іншим (особливо це стосується батьків).
5. Будьте вірні собі (у всіх є різна потреба у використанні Інтернету та цифрових технологій і різна тяга до них; особливо не вірте ані позитивним, ані негативним публікаціям у пресі про веб-вплив на психіку).
Список порад був складений науковцями на основі проведеного дослідження "цифрового" життя 1269 британців, 1020 американців, 1132 австралійців і 1178 китайців. Третина опитаних відчували себе обтяженими надлишковими цифровими комунікаціями. Їхня суб'єктивна задоволеність життям була нижчою, ніж у тих, хто зміг поставити інтернет-спілкування під контроль.
Професор Джон Кларксон і його колеги провели також докладне дослідження 63 сімей з чотирьох країн, які щогодини фіксували користування Інтернетом, комп'ютерами і мобільними телефонами.
Результати справили сильне враження насамперед на учасників - і навіть змусили їх переглянути свої звички. "Тепер я не вмикаю комп'ютер до обіду", - зізналася Сара Джонс з Ньюмаркет, мати чотирьох дітей.
Виявилося, що загалом 36% дорослих і 43% молоді 10-18 років свідомо обмежують своє користування Інтернетом. В цілому 42% дорослих і дітей обмежують час, який проводять в соціальних мережах, 20% контролюють потік текстових повідомлень, 19% - електронних.
Читайте також:
Створені пігулки від Інтернет-залежності
Виявлено зв'язок між IQ користувача та його браузером
Дослідження: захоплення соцмережами веде до "кризи ідентичності" і деградації мозку