Вчені встановили вік, коли приходить мудрість

За допомогою експерименту вчені довели, що віком люди стають більш схильними бачити декілька варіантів вирішення конфліктів, легше йдуть на компроміс.

У Мічиганському університеті США була проведена серія тестів, за допомогою якої вчені спробували з'ясувати, як пов'язані між собою старість, мудрість і інтелект.

Для цього було організовано три вікові групи: від 25 до 40 років (молодь), від 41 до 59 (люди зрілого віку), понад 60 років (літні).

У тестових завданнях пропонувалося дати пояснення міжгрупових і міжособистісних конфліктних ситуацій, які реально відбувалися. Оцінка була потрібна за кількома ключовими пунктами: 1) можливість поставити себе на місце людини, що бере участь у конфлікті, 2) побачити можливі зміни, 3) запропонувати кілька варіантів розвитку подій, 4) визначити обмеженість власних знань з даної ситуації, 5) знайти можливі шляхи вирішення , 6) можливість піти на компроміс.

І результати експерименту однозначно довели, з віком люди стають більш схильними бачити декілька варіантів вирішення конфліктів, легше йдуть на компроміс, повідомляти про власну некомпетентність з приводу тієї чи іншої ситуації. Тобто, незважаючи на загальне зниження інтелектуальних здібностей і якості пам'яті, у літніх зростає здатність здорової оцінки будь-яких життєвих ситуацій.

Читайте також:

Вчені з’ясували, чим корисна депресія

В людському організмі знайдено природний механізм захисту від раку

Вчені знайшли ще одну невідому ланку еволюції людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: