Вчені здивувалися: оптимізм та кохання не подовжують життя

Дата публікації
Перегляди
4429
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені здивувалися: оптимізм та кохання не подовжують життя

Ілюстрація / Фото: samo-razvitie.info

Вчені протягом 20 років спостерігали за 1500 добровольцями і оцінювали їх емоційний настрій і тривалість життя.

 Зарубіжні вчені зробили несподіване відкриття: позитивний настрій і тривалі стосунки у шлюбі зовсім не сприяють тривалості життя. До такого висновку прийшли співробітники Каліфорнійського та Стенфордського університетів під керівництвом професора Говарда Фрідмана.

Вчені протягом 20 років спостерігали за 1500 добровольцями і оцінювали їх емоційний настрій і тривалість життя. Дослідники прийшли до висновку, що життєрадісні люди живуть в середньому менше емоційно стабільних особистостей, які спокійно ставляться до будь-яких подій.

Пояснення цього факту, на думку вчених, криється в тому, що оптимісти безтурботно ставляться до свого здоров'я, на відміну від емоційно витривалих персон, які більш розсудливі, обережні і уважні до себе.

Ще одне відкриття дослідників - те, що шлюбні узи не впливають істотно на тривалість життя, принаймні у жінок.

Як з’ясувалося, самотні представниці прекрасної статі живуть приблизно стільки ж, скільки і заміжні дами. Зате одружені чоловіки, що прийняли участь у дослідженні, доживали до 70 років і більше. У той же час лише третину холостяків - учасників експерименту демонстрували таку ж тривалість життя.

Нагадаємо, раніше данські та британські вчені довели: люди, які виглядають молодшими за свої роки, живуть довше своїх однолітків.

Читайте також:

Учені з'ясували, що "сучасні люди" живуть не довше за неандертальців

Тривалість життя українців збільшилася вперше за 100 років

Середня тривалість життя в світі різко зросла

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4429
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація