Вчені знайшли скам'янілі рештки шаблезубої білки з "Льодовикового періоду"

Дата публікації
Перегляди
5494
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені знайшли скам'янілі рештки шаблезубої білки з "Льодовикового періоду"

В Аргентині палеонтологи знайшли скам'янілі рештки шаблезубої білки, схожої на персонаж із мультику "Льодовиковий період", яка жила на території країни 94 мільйони років тому.

Шаблезуба білка, яка жила на території сучасної Аргентини 94 мільйони років тому / Фото: Nature
Американські й аргентинські палеонтологи знайшли в Південній Америці скам'янілі останки ссавця, схожого на шаблезубу білку з серії анімаційних фільмів "Льодовиковий період".

Гільєрмо Роже з університету міста Луїсвілль (США) і його колеги відзначають, що південноамериканська шаблезуба білка (Cronopio dentiacutus), на відміну від героїні мультфільму, жила в цілком комфортних умовах тропічного лісу приблизно 94 мільйони років тому.

Час появи перших ссавців, як і раніше залишається загадкою для палеонтологів. Більшість учених вважає, що перші теплокровні тварини з'явилися 220 мільйонів років тому, в середині Тріасового періоду, одночасно з першими примітивними динозаврами.

Не зовсім ясно, чи існували ссавці на всіх континентах в цю епоху або ж поширилися по Землі вже після вимирання динозаврів 65 мільйонів років назад.

Роже і його колеги виявили череп і щелепи цієї тварини у формації Канделерос на території Патагонії - природно-історичної області на півдні Аргентини.

Гірські породи в цій області сформувалися приблизно 100 мільйонів років тому і належать до так званого сеноманського ярусу - кінця крейдяного періоду.

Палеонтологи часто знаходили в цій місцевості останки дрібних динозаврів і інших хребетних тварин, крім ссавців.

Неповний череп, щелепи і частина зубів шаблезубої білки стали лише другою палеонтологічною знахідкою, що свідчить про існування ссавців на території Південної Америки в крейдяному періоді.

Раніше вчені виявили останки іншого невеликої теплокровної тварини - Vincelestes neuquenianus, яка жила на території Патагонії на 60 мільйонів років раніше шаблезубої білки.

Південноамериканська шаблезуба білка сильно відрізняється як від своїх найближчих родичів з Африки, яка входила разом з Південною Америкою в єдиний південний материк Гондвана, так і від далеких родичів з північного континенту - Лавразії.

Череп цієї істоти сильно витягнутий і трохи сплюснутий з боків, і його побудова одночасно свідчить про примітивність шаблезубої білки і говорить про високу харчову спеціалізацію.

Щелепи білки були відносно слабкими, але добре розкривалися під час укусу, що дозволяло тварині використовувати свої ікла-"шаблі" в повну силу.

Відсутність характерних рис сумчастих і плацентарних ссавців говорить про те, що південноамериканські ссавці "відстали" у розвитку від своїх північних родичів до початку пізнього крейдового періоду.

Читайте також:

У США знайшли унікальні скарби іспанців XVI століття

Землю накриють нищівні зливи, урагани та повені

Астрономи вигадали новий спосіб пошуку інопланетян

Фізики планують прострелити Всесвіт гігантським лазером

Вчені знайшли скам'янілі рештки шаблезубої білки з "Льодовикового періоду"

Вчені знайшли скам'янілі рештки шаблезубої білки з "Льодовикового періоду"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5494
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація