Вчений-атеїст розкритикував Бога за "окольний" шлях створення Всесвіту і людей-грішників.
Завідувач кафедрою Оксфордського університету Річард Докінз, атеїст, а в минулому - віруючий, називає "надзвичайно обхідним" шлях, яким Бог, на думку релігійних людей, створював життя у Всесвіті. На думку Докінз, релігія - масовий вірус і головне гальмо прогресу.
"Спочатку (Бог) чекав 10 мільярдів років, перш ніж створити Землю, а потім - ще 4 мільярди років, поки нарешті не отримав людей, здатних на поклоніння, гріхи та інше", - заявив Докінз.
Він вважає віру в Бога "науковою гіпотезою" і пропонує ставитися до неї "з тим же скептицизмом, як і до будь-якої іншої".
"Але вона, на відміну від інших, переходить у спадок з покоління в покоління. Як щось середнє між генетичним і вірусним захворюванням. Таким чином, дорослі" заражають "своїх дітей багатьма" психологічними вірусами ". Релігія - лише один з них", - стверджує Докінз.
Оксфордцу заперечує відомий генетик, керівник проекту "Геном людини" Френсіс Коллінз, який прийшов до віри завдяки науковим дослідженням.
"Хто ми такі, щоб говорити, що цей шлях (створення Богом Всесвіту) був дивним? Я не думаю, що мета Бога полягала в тому, щоб зробити Свій задум цілком очевидним для нас. Раптом Йому до вподоби бути божеством, яке ми повинні ретельно шукати? Може бути, Бог вирішив, що доцільно використати механізм еволюції без встановлення очевидних дорожніх знаків, що показують Його роль у творенні", - вважає Коллінз.
Читайте також:
Московський патріарх приїде в Україну з "пастирським візитом"
Азаров вірить, що підніме країну з Божою допомогою
Вчені розповіли про існування Раю