Від подорожей до їжі та одягу. Як економити на чому завгодно — розповідаємо на гіфках Партнерський Матеріал

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Заощаджувати кошти простіше, якщо знати кілька простих секретів.

Будь-якій людині хочеться отримувати якомога більше речей та можливостей за якомога менші кошти, але захмарні ціни на навчання, одяг та навіть їжу стають на заваді.  Проте існує кілька хитрощів, що допоможуть зекономити на чому завгодно. Як зменшити свої витрати, однак не якість життя – розповідаємо у матеріалі.  

Як економити на освіті

Можливість отримати хорошу освіту безкоштовно вже давно не є привілеєм тих, хто спромігся вступити до ВНЗ на бюджет. Навчитися політології, філософії, програмуванню та безлічі інших дисциплін відтепер можна за допомогою спеціальних онлайн-платформ.

Так, наприклад, вітчизняний сервіс Prometheus пропонує широкий спектр курсів від викладачів таких ВНЗ як КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії. У разі успішного проходження освітньої програми, студент отримує відповідний сертифікат.

За подібним принципом працює й платформа EdEra – усі курси на ній також безкоштовні, проте студент може “віддячити” сервісу на добровільній основі після завершення навчання. Одним з найпопулярніших закордонних сервісів є Coursera. Платформа пропонує безкоштовні курси від провідних американських університетів на кшталт Мічиганського та Стенфордського. 

Як економити на одязі

Значну частину бюджету доводиться витрачати на одяг – ціни на брендові речі у вітчизняних торгівельних центрах часто "кусаються". Вартість аналогічних речей в іноземних онлайн-магазинах є значно дешевшою. 

Так, наприклад пальто Zara в Іспанії коштує 109 євро – це близько 2943 грн. В Україні ж ціна становить 3216 грн. Схожа ситуація й із взуттям Clarks. У Великій Британії вартість пари чобіт – 102 фунти стерлінгів (3366 грн).  В Україні вона коштуватиме 4799 грн.

Здавалося б, вирішення проблеми просте – замовляти з-за кордону.  Проте переважна частина брендів, доступних онлайн за кордоном, в Україні не представлена, а доставка з сайтів Amazon, Ebay, Forever21 тощо є захмарно високою. 

Вирішити проблему і зекономити на шопінгу можна, наприклад, за допомогою сервісу myMeest, що доставляє покупки з закордонних інтернет-магазинів і допомагає скоротити витрати на транспортування товару. Так, якщо замовляти через myMeest зимовий комплект – куртка, чоботи, шапка, шарф – то можна зекономити до 1000-2000 грн. На сайті сервісу можна розрахувати вартість доставки.

Як економити на подорожах 

Цілком реально зекономити можна й на подорожах. Для цього варто стежити за акціями авіакомпаній - регулярні перевізники нерідко роблять різноманітні знижки на певні напрямки. Шанси знайти хорошу пропозицію збільшуються також, якщо планувати поїздку завчасно та купувати квитки хоча б за пів року до подорожі. Для тих, хто не любить планувати так заздалегідь, у пригоді стануть лоукостери. 

В Україні наразі працює одразу кілька авіакомпаній, що пропонують квитки за мінімальними тарифами, наприклад, закордонні перевізники WizzAir та Ryanair, а також український лоукостер SkyUp. Низькобюджетні перевізники пропонують найдешевші квитки зазвичай за 45-90 днів до вильоту.

Знайти вигідну пропозицію можуть і ті, хто полюбляє подорожувати автобусом. Варто лише ретельно моніторити акції перевізників – деякі з них продають квитки до країн Європи усього за кілька євро. 

Як економити на поїздках містом 

Деякі пільгові категорії пасажирів мають право або на повністю безкоштовний проїзд, або на знижку у користуванні громадським транспортом. Так, наприклад, безкоштовно користуватися послугами громадського транспорту можуть пенсіонери, діти до 6 років, школярі тощо. Студенти можуть придбати проїзні за спеціальною знижкою. 

Решта пасажирів може зекономити за допомогою спеціальних сервісів на кшталт Kyiv Smart Card, що дозволяє отримувати знижки на проїзд у громадському транспорті залежно від кількості придбаних поїздок. Якщо одна поїздка обійдеться у 8 грн, то 50 коштуватимуть по 6,50 кожна. 

Зменшити витрати допоможе й користування банківськими картами, що підтримують кешбек і повертають людині частину коштів від суми, витраченої на проїзд – зокрема у метро та у таксі. 

Як економити на їжі

Зменшити витрати на харчування вдасться, якщо заздалегідь складати меню на тиждень та купувати продукти за списком, щоб уникнути імпульсивних покупок. Слід також стежити за акціями у магазинах і долучитися до програм лояльності улюблених супермаркетів – це дасть змогу накопичувати бонуси за покупки та згодом ними розраховуватися. Більш вигідним в достроковій перспективі може бути й придбання продуктів, що не псуються, оптом. 

Щоб витрачати менше у ресторанах та кафе, слід розраховуватися банківськими картками з підтримкою кешбеку. Багато закладів також підтримує різноманітні акції – найвідомішою є акція для іменинників, проте цим справа не обмежується. Часто у ресторанах протягом певних годин можна суттєво зекономити як на їжі, так і на алкогольних напоях (наприклад, придбати два коктейлі за ціною одного). 

Як економити на дозвіллі 

Інколи здається, що без значних коштів у великому місті нема чого робити, проте насправді це не так. За незначну суму, або навіть і безкоштовно, можна забезпечити собі багате дозвілля. 

Так, кінотеатри нерідко мають спеціальні акції та пропозиції. Серед можливих варіантів – знижка на квитки для великої компанії, менша вартість на ранкові або вечірні сеанси. Знизити вартість перегляду (подекуди навіть на 30-50%) можуть допомогти й спеціальні промокоди. 

Багато державних музеїв та галерей принаймні раз на місяць влаштовують дні відкритих дверей – так, наприклад, 6 листопада можна безкоштовно відвідати Мистецький центр "Шоколадний будинок" та Київську картинну галерею. 

Не варто також забувати й про те, що щотижня у Києві відбувається безліч цілком безкоштовних культурних івентів – варто лише стежити за афішами.Зекономити можна й на заняттях спортом – абонемент у спортклуб на непопулярні години відвідувань обійдеться дешевше. 

 
Наступна публікація